Strašicemi se opět ponese zvuk ostré palby, tentokrát v podání tenistů a fotbalistů

Obec Strašice na Rokycansku ležící na okraji zrušeného Vojenského újezdu Brdy se připravuje na nájezd tenistů a fotbalistů. Státní svátek 8. května se ponese ve znamení velkých výkonů malých sportovců, kteří sem zamíří na akci Dětská kopaná a tenis ve Strašicích, jež v sobě slučuje fotbalový turnaj mladších a starších přípravek a tenisový turnaj neregistrovaných hráčů.

Ačkoliv se očekává účast téměř tří set malých sportovců, organizátoři mají stále posledních pár volných míst. Atmosféra panuje v jejich týmu před turnajem skvělá a jen doufají v příznivé povětrnostní podmínky. „Před rokem se nám v tom moc nedařilo, celý den nám tehdy propršel. Snad na tom tedy budeme letos s počasím lépe a všichni si den plný sportu užijí,“ doufá Pavel Studnička, který v pořádajícím oddílu TJ Spartak Strašice vede oddíl tenisu.

Kdo se rozhodne změřit své síly na kurtu, toho čeká řada napínavých soubojů, které začnou v 9 hodin. Hráči budou rozděleni podle věku do skupin, kde si zahraje každý s každým – děvčata a chlapci mají vlastní kategorie. Každý bez rozdílu se dočká na památku medaile, ti nejlepší budou odměněni i plaketou.

Pořádně zabrat na hřišti dostanou také malí fotbalisté. „Sice máme u hřiště houpačky a bude k dispozici volná ‚umělka‘, kde si kluci budou moci jen tak zakopat, nebudou však mít moc času. Skoro celý den budou v zápasovém tempu. Proto pro ně máme připraveno zadarmo bohaté občerstvení,“ popisuje šéf fotbalu v TJ Spartak Strašice Václav Vildmon.

První fotbalový zápas vypukne v 10 hodin, hrát se bude na čtyřech travnatých hřištích s možností střídání jako v hokeji. Mladší budou hrát ve složení 4+1, starší budou mít v poli o hráče víc. Také mladé fotbalisty čeká spousta pěkných cen – od velkých pohárů pro vítěze, přes ocenění pro nejlepší individuality až po drobné odměny pro každého. Organizátoři očekávají, že dorazí mezi dvěma a třemi stovkami milovníků kopané a okolo patnácti mladých tenistů.