Šumavský kufr láká vyznavače orientačního běhu

V neděli 7. října se v Albrechticích u Sušice uskuteční 17. ročník závodů v orientačním běhu Šumavský kufr 2018, který je určen jak pro širokou veřejnost, tak i pro registrované závodníky. Náročný kamenitý a skalnatý terén Sedla náležitě prověří nejen fyzickou zdatnost závodníků, ale také jejich schopnosti v práci s mapou.

„Minulého ročníku se zúčastnily téměř tři stovky běžců. Již nyní to vypadá na účastnický rekord, neboť v současné době máme o sto přihlášek více. A samozřejmě je tu ještě možnost zaregistrovat se v den závodu přímo na místě,“ říká hlavní organizátorka akce Martina Liberdová z TJ Kašperské Hory.

Centrum závodů bude v místě zvaném U Durmáků – na louce pod vrchem Sedlo, kde od 8,30 do 9,30 hodin proběhne prezentace účastníků. Start závodu je naplánován na 10 hodin. Závodníci budou rozděleni do několika věkových kategorií, pro něž pořadatelé připravili různé délky tratí. Kromě těch závodních jsou připraveny i veřejné tratě, na které se mohou vydat i nezkušení orientační běžci.

„Šumavský kufr není jen o závodění. Máme přichystánu i trasu pro děti s doprovodem, dál pro mládežníky nebo pro dospělé začátečníky, kteří si chtějí orientační běh třeba jen vyzkoušet,“ upřesňuje Martina Liberdová.

Pro první tři závodníky v každé kategorii jsou připraveny odměny. Oceněni budou i všichni účastníci veřejných dětských závodů bez ohledu na pořadí. Na závěr budou vyhlášeny zvláštní ceny – Šumavský kufr, Šumavský rychlík a Šumavská šipka.

Šumavský kufr pro registrované sportovce je současně 15. závodem Oblastní soutěže Západ 2018 a 11. závodem Jihočeského žebříčku 2018.