Šumavský pohárek se stane tradičně přehlídkou sjezdařského mládí

Šumavský pohárek se stane tradičně přehlídkou sjezdařského mládí

Historie seriálu mládežnických závodů v alpských disciplínách o Šumavský pohárek sahá do minulého století. Tradiční soutěž pro nejmladší věkové kategorie letos odstartovala v areálu na Lipně a v sobotu 20. ledna ji čeká druhé pokračování na šumavském Pancíři. O krásné poháry v obřím slalomu zde bude soupeřit více než sto účastníků.

Na sjezdovce na Pancíři jsou výborné sněhové podmínky, navíc meteorologové slibují na konec týdne další bílou nadílku. Organizátoři tak mohou naplno připravovat akci, která se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

„Šumavský pohárek je ideální soutěž pro děti, jejichž rodiče nemají ambice objíždět republiku a vyhledávat co nejatraktivnější závody. Pravidelně se účastní mladí lyžaři z Plzeňského a v poslední době i z Jihočeského a někteří jednotlivci ze Středočeského kraje. Po organizační stránce nám dá akce pokaždé zabrat, protože na kopec není příjezd auty, a tak veškeré potřebné věci tam musíme pracně vyvážet. Už jsme si však zvykli,“ říká Petr Najman, předseda pořádajícího lyžařského oddílu Tatran Železná Ruda a současně ředitel závodu.

Od 10 hodin se na trať I. kola obřího slalomu vydají chlapci a dívky ze superpřípravek (ročník narození 2010 a mladší) a přípravek (2008-2009), z kategorie předžactva (2006-2007), mladšího žactva (2004-2005) a staršího žactva (2002-2003). II. kolo bude na programu pětačtyřicet minut po skončení I. kola.

„V průběhu minulých ročníků absolvovali Šumavský pohárek i někteří úspěšní čeští lyžaři. Patří mezi ně například současná talentovaná juniorská reprezentantka Barbora Zíková. Momentálně sem jezdí také děti bývalého výborného českého závodníka a olympionika z Nagana Marcela Maxy,“ připomíná Petr Najman.

Na nejúspěšnější účastník čekají poháry s emblémy, diplomy a také sladkosti. Rodiče a návštěvníci mohou využít kyvadlovou dopravu mikrobusem, která je zajištěna z parkoviště Špičák-sedlo.