Světlušky – noční běh na lyžích na Božím Daru bude v náhradním termínu

Na středu 10. února byl ve Ski areálu Novako naplánován pátý ročník lyžařských Světlušek – nočního běhu na lyžích, jehož tradiční motto zní: Lyžování ve tmě má své velké kouzlo – přijď si to zkusit i Ty. Díky nepříznivým sněhovým podmínkám byl závod přesunut na 9. března.

závod světlušek-02

„V současné chvíli jsou v areálu velmi špatné sněhové podmínky. Popravdě zde není vůbec žádný sníh. Pokud přes víkend nenapadne 15 až 20 centimetrů sněhu, budeme muset závod odložit,“ sdělil hlavní organizátor akce Jan Novák. Nejpozději v pondělí 8. února se rozhodne.  „Nechceme letošní ročník úplně zrušit, proto již teď máme připraven náhradní termín, a to 9. březen. Věřím, že se nám nakonec podaří běhy uskutečnit,“ dodává Jan Novák.

Závod Světlušky není prestižním závodem profesionálů, ale jde o akci pro všechny milovníky běžek. Nutnou součástí výbavy je funkční čelovka. Bez té organizátoři na trať nikoho nepustí.

Noční závod, kde je vstupné povinné, ale výše dobrovolná, má tři kategorie. Děti do 10 let čeká trať dlouhá dva kilometry klasicky. Pro chlapce a dívky narozené v roce 2004 a starší je připraveno sedm kilometrů také klasicky. Hlavní závod měří 17 kilometrů a závodníci jej můžou zdolat jak klasicky, tak i bruslením.

Absolutní vítěz hlavního závodu kromě pěkné ceny získá současně titul „Božídarský ponocný 2016“. Tento titul si z předchozích ročníků odnesli Jakub Rádl, Petr Novák, Martin Müller a Ladislav Fabišovský.

Pro všechny účastníky je v cíli připraveno občerstvení a děti se mohou těšit na dřevěné medaile ve tvaru světlušek.