Sychravému počasí navzdory vyrazí desítky běžců na Mikulášský vodácký půlmaraton

Běh se v posledních letech těší rostoucí popularitě a stále více milovníků pohybu si troufá i na dlouhé vytrvalecké tratě. Ačkoliv podzim pomalu předává žezlo zimě, chystají se desítky běžců v sobotu 1. prosince vyrazit v Hradci Králové na trať 43. ročníku Mikulášského vodáckého půlmaratonu. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„V současnosti máme přihlášeno 160 závodníků v kategoriích dospělých i dětí. Podle víkendového počasí se ukáže, kam až účast vystoupá, mohlo by to být i ke dvěma stovkám. To je současně i pro nás, organizátory, ideální počet, kdy je akce sympaticky komorní a závodníci nemusejí dlouho čekat v prostoru startu,“ uvádí Zdeněk Rufer, který závod připravuje ve spolupráci s oddílem rychlostní kanoistiky TJ Sokol Hradec Králové.

Divácky atraktivní bude hromadný start kategorií na 5 a 10 kilometrů a na trať půlmaratonu v 10 hodin z Eliščina nábřeží. Vytrvalci následně poběží po Labské stezce k vyznačeným obrátkám pro jednotlivé kategorie, půlmaratonci se na své pouti dostanou až ke Smiřicím. Bezprostředně po dospělých se do závodu v 10,05 hodin vydají děti, které čekají trasy odstupňované podle věku.

„Letos poprvé dostanou čísla s čipem i kategorie nejmenších závodníků a budou se tak moct na trati cítit jako opravdoví ´profíci´. Zájem o účast je díky novince veliký, už se nám přihlásilo třicet malých běžců, což představuje oproti loňsku významný nárůst,“ pochvaluje si ředitel závodu Zdeněk Rufer.

Jak už se stalo v posledních letech zvykem, i tentokrát se mohou nejlepší půlmaratonci v absolutním pořadí těšit na krásné skleněné trofeje. První tři závodníci na 5 a 10 kilometrů a v dětských kategoriích si svými výkony vyslouží skleněné medaile. Stylově si každé dítě za účast v doprovodných závodech Mikulášského vodáckého půlmaratonu odnese domů čokoládovou figurku tohoto svatého muže.