Tábor opět čeká běh večerními ulicemi

Pouze jediný den v roce nebude ruch v táborských ulicích s příchodem studeného podzimního soumraku utichat, ale ty se naopak zaplní vyznavači pohybu. Ve čtvrtek 4. října se totiž uskuteční už 44. ročník Večerního běhu Táborem. Krátce po 18. hodině vyrazí z náměstí T. G. Masaryka na trať zájemci všech věkových kategorií od předškoláků až po seniory. Drtivou převahu účastníků však tradičně představují žáci základních škol.

Akce se i v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

„Loni nám počasí vůbec nepřálo. Lilo jako z konve a foukal studený vítr. Mysleli jsme, že žádní běžci ani nepřijdou, ale nakonec jich dorazilo 242 statečných – a z toho 219 školáků. Věříme, že letos budou podmínky mnohem příznivější a také účast vyšší,“ přeje si Zdeněk Krátký, manažer Jihočeské krajské organizace České unie sportu a jeden z organizátorů akce.

Trasa hlavního závodu o délce jednoho kilometru vede tradičně od Střední zemědělské školy na náměstí T. G. Masaryka ulicí Dobrovského a třídou 9. května k Palcátu, kde je otočka, k Obchodnímu domu Dvořák. Dále pokračuje ulicemi Erbenovou, Smetanovou a Kollárovou až do prostoru startu a cíle na náměstí T. G. Masaryka. Účastníci mladších věkových kategorií absolvují zkrácenou trasu ulicí Dobrovského a třídou 9. května směrem k Obchodnímu domu Dvořák, kde je čeká otočka, a po hlavní třídě poté zamíří zpět do prostoru cíle. 

První kategorie, kterou tvoří předškoláci a žáci 1. třídy, odstartuje v 18,05 hodin. V desetiminutových intervalech poté budou vybíhat žáci z jednotlivých tříd základních škol až do „devítky“. Středoškoláci přijdou na řadu v 19,35 hodin a seniorské kategorie mužů a žen v 19,45 hodin.

„Žádné předběžné registrace nevedeme, a kdo si chce zaběhat večerními ulicemi, stačí, když přijde krátce před začátkem. Každou kategorii budou provázet děti na kolech a ukazovat účastníkům správnou cestu. Běh osvětleným centrem města bude nepochybně pro všechny krásný zážitek. Dětští účastníci dostane v cíli kromě diplomu i nějakou drobnou odměnu, například pastelky nebo cukrovinky. Vítězové se zase mohou těšit na různé sportovní potřeby,“ dodává Zdeněk Krátký.

Pořadateli akce jsou město Tábor, Dětský dům mládeže Tábor a Asociace školních sportovních klubů Tábor.