Tachovští hokejisté hledají Jágra, Voráčka či Plekance už v mateřských školách

Školička bruslení TachovObjevit nového Jágra, Voráčka, Plekance, Hudlera nebo Pavelce není vůbec jednoduché a také v Hokejovém klubu Tachov dobře vědí, že s hledáním talentů se musí začít už v raném věku. Právě proto před čtyřmi lety převzali hokejisté záštitu nad školičkou bruslení, která poskytuje zdarma pravidelnou výuku dětem posledních ročníků všech mateřských škol a také prvních ročníků základních škol z Tachova. A první lekce v roce 2015 začíná na zimním stadionu v Pobřežní ulici už v úterý 6. ledna!

„Dětem v mateřinkách i prvňákům se tento projekt velice líbí a školy nás už samy oslovují s dotazy týkajícími se přihlášek a organizace. Celkem se u nás v průběhu ledna až března na ledové ploše vystřídá zhruba 260 malých bruslařů. Někteří jsou úplnými začátečníky, jiní už získali základy a bruslení si užívají,“ říká Eva Hrůšová, předsedkyně Hokejového klubu Tachov.

Školička bruslení začíná pro mateřské školy 6. ledna a bude probíhat v čase 8 – 12 hodin vždy každé úterý. Zapojí se do ní děti z tachovských Mateřských škol Sadová, Prokopa Velikého, Pošumavská i z MŠ Planá. Žáci 1. tříd Základních škol Hornická, Zářečná a Kostelní zahájí výuku 7. ledna a bruslit budou ve stejném čase každou první středu v měsíci.

„Projekt je specifický svým rozsahem i poskytovanou kvalitou. K dispozici je pokaždé až pět trenérů s licencí a s výcvikem pomáhají rovněž další zkušení dobrovolníci. Úplným začátečníkům klub poskytne pomocné trojnožky k zajištění rovnováhy a na požádání zdarma také brusle a helmy. Chlapci i dívky zde získají nejen základy správné bruslařské techniky, ale zároveň se je snažíme nadchnout pro sport, aby netrávily čas u televize nebo počítačů. V budoucnu se mohou stát i členy hokejového, případně krasobruslařského klubu,“ vysvětluje Eva Hrůšová.

Na závěr školičky bruslení obdrží každý malý účastník tzv. „ledové vysvědčení“ v podobě certifikátu o jejím absolvování a také malou sladkou odměnu. Organizátoři a trenéři z HC Tachov se naopak mohou na oplátku těšit na originální obrázky ze zimního stadionu, které jim děti nakreslí.