Táto, mámo, sportuj se mnou! V Dražicích chystají unikátní sportovní odpoledne

Vlivem neutuchajících pracovních i dalších povinností mají občas dospělí málo času na své potomky, a tak jim nezřídka raději dají do ruky elektroniku, aby se sami zabavili. Zvrátit tento trend, kdy se děti od útlého věku málo hýbou, což může vyústit v potíže v pozdějších letech, se rozhodli v Dražicích, kde připravili na 27. listopadu zábavné odpoledne plné her s názvem Táto, mámo, sportuj se mnou. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Pro nejmenší děti do šesti let toho není tolik, a tak jsme se rozhodli zaměřit právě na tuto skupinu. Naše úkoly zvládnou už tříletí, navíc jsou úkoly koncipované tak, že soutěží zároveň se svým rodičem, a tak si užijí vzácný společný čas a ještě se spolu pobaví. Podmínkou tedy je, aby dorazilo dítě s rodičem, ale už u nás v minulosti byli někteří i třeba se starším sourozencem. Jsme ovšem moc rádi, když tam je ten společný čas maminek, tatínků a dětí,“ vysvětlila za pořadatele SK REPO Dražice Hana Krátká.

K účasti není nutná předchozí registrace, stačí dorazit v pondělí 27. listopadu v 16 hodin do Sportovní haly Dražice a nahlásit se na místě. Týmy složené z rodičů a jejich ratolestí pak čekají nejrozličnější zábavné úkoly. Chybět nebude překážková dráha, kterou děti absolvují s plyšáčkem, přenos předmětů ve dvojici pomocí tyčí a spousta dalších disciplín, které pomohou procvičit motoriku.

„Motto naší akce je ‚S úsměvem!‘ a přesně ten chceme účastníkům vykouzlit na tváři. Pro všechny děti proto máme připravené ceny v podobě sportovního vybavení, které si budou losovat prostřednictvím takové tomboly – máme velkou plachtu s čísly, dítě si samo vybere, které se mu zamlouvá, a dostane to, co je na daném místě schované. Abychom dodrželi pitný režim, budeme mít samozřejmě na místě připravené i nealko nápoje,“ uvedla Hana Krátká.