Telnická patnáctka zve milovníky klasiky do lesů v okolí Adolfova

Foto: SKP Sever Ústí nad Labem, oddíl běžeckého lyžování

Běžecký areál v krušnohorském Adolfově v neděli 13. února čeká čilý ruch, když sem zavítá 61. ročník Telnické patnáctky klasickou technikou. Kromě veřejného závodu se zde odehraje i další díl seriálu Krajského přeboru Ústeckého kraje.

„Covid nám lehce zamíchal kartami. Zatímco dříve jsme mívali kolem dvou set závodníků, teď očekáváme přece jen o něco méně. K dispozici jim budou upravené tratě na Adolfově a v jeho bezprostředním okolí, pro dospělé kategorie jednoznačně profilově poněkud náročnější,“ prozradil Zdeněk Smrž z pořádajícího běžkařského oddílu SKP Sever Ústí nad Labem.

Start počítá s intervalovou formou, jako první se do stopy vydají v 11 hodin nejmladší benjamínci, jimž se do cesty postaví vzdálenost 200 metrů. Náročnost tratí i věk účastníků bude postupně narůstat až po dospělé kategorie, kdy ženy musí zdolat sedm a muži patnáct kilometrů, což obnáší absolvování tří okruhů v přilehlých lesích.

„Pokud by si některá žena chtěla sjet delší variantu, tak ta možnost tu samozřejmě je, běžně se to ovšem nestává. Snad tomu tak je i proto, že terén dá skutečně zabrat i na kratší distanci. Letos máme ceny spíše symbolické, cílíme totiž především na nadšence, pro něž je hlavní přijít si zasportovat. Kromě obligátních diplomů a medailí se ocenění závodníci mohou těšit třeba i na vybavení k servisování lyží,“ uvedl Zdeněk Smrž.