Telnický rohlík 2020 se pojede! Ale až v prosinci…

Letošní zima jako by pro tuzemské lyžaře byla zakletá. Epidemie koronaviru tak pouze dorazila sezónu, která kvůli vysokým teplotám a nedostatku srážek – v posledních letech pro české končiny tak typickému – už měla beztak na kahánku. Řadu závodů, které se letos neodjedou, naposledy rozšířil na sobotu 14. března plánovaný veřejný závod v obřím slalomu, Telnický rohlík.

Telnický rohlík 2019

„Vážení závodníci a příznivci lyžování! Z důvodu nedostatku sněhu a špatné předpovědi počasí pro nejbližší dny jsme nuceni závod o Telnický rohlík zrušit a přesunout na jiný termín. Pravděpodobný nový termín závodu v letošním roce bude v sobotu 19. prosince 2020. Děkujeme za pochopení, skol,“ zní vyjádření organizátorů z pořádajícího Ski Klubu Telnice.

Telnickým tak nezkřížily cestu bouřlivé události posledních hodin v souvislosti s koronavirem, ale pouze zima chudá na skutečně mrazivé podmínky. Z toho důvodu není možné ani umělé zasněžování, a proto se 9. března vypnuly vleky v celém skiareálu. Vyznavači rychlé jízdy a ostrých hran nicméně mají šanci, že o klání nepřijdou docela a bude-li počasí spolupracovat, vítěz bude znám ještě před Vánoci.