Telnický rohlík nabídne adrenalin, boj o setiny vteřiny i recesi

První březnový víkend láká do Krušných hor milovníky sjezdového lyžování. Ve skiareálu Zadní Telnice je vše připraveno na Telnický rohlík. V sobotu 2. března se závodníci na jeho trať vydají už po šestadvacáté.

„Před rokem se do branek našeho závodu vydalo asi 150 závodníků a podobnou účast očekáváme i letos. Přibližně třicet procent přitom tvoří děti, z čehož máme pochopitelně radost. Sněhu máme dostatek a předpověď počasí je příznivá, pro lyžování by tedy v sobotu měly být ideální podmínky,“ uvádí předseda Ski Klubu Telnice Milan Špatenka.

Trať jednokolového obřího slalomu se otevře lyžařům nejprve v sobotu v 9 h na prohlídku, která potrvá do 9,50 h. V 10 h se do branek „obřáku“ vydá první závodník. Lyžaři budou soutěžit ve dvanácti věkových kategoriích, muži a ženy budou vždy hodnoceni zvlášť. Kromě toho se na trať mohou vydat i snowboardisté, kteří mají zvláštní kategorii. Tradičně budou o umístění usilovat v nejlepším součtu časů i manželské páry, rodinné dvojice, trojice a sourozenci.

Historie závodu sahá až do roku 1986, přesto bude letošní ročník „teprve“ šestadvacátý. Nedostatek sněhu v 90. letech totiž hned osmkrát vystavil konání Telnického rohlíku stopku. Do trati se za tu dobu vydalo hned několik zajímavých jmen – v osmi letech si lyže vyzkoušel budoucí fotbalista Jiří Jarošík, zapojili se i lyžaři Tomáš Kraus, Borek Zakouřil, Kurt Henrych nebo Miroslav Schimmer.

„Na 14 h chystáme vyhlášení vítězů, o zábavu se postará živá hudba. Ti nejlepší se mohou těšit na poháry a medaile, ceny věnované sponzory, a především na Telnické rohlíky. Naše akce je zkrátka tak trochu recese. Večer jsou všichni srdečně zváni na tradiční afterparty v chatě Olympie,“ informuje Milan Špatenka.