Telnický rohlík: přezkáče nechte doma, ale obujte si tenisky!

Telnický rohlíkK netradiční podívané se schyluje v sobotu 27. prosince ve Skiareálu Telnice, kde proběhne závod v obřím slalomu s názvem Telnický rohlík. Přesto, že půjde již o osmadvacátý ročník, letos bude všechno jinak.

Stejně jako v mnohých jiných lyžařských střediscích, také v telnickém skiareálu se na svazích stále zelená tráva. Organizátoři tohoto sportovního klání se však rozhodli s nepřízní zimního počasí bojovat, a tak se poprvé v historii závodu po trati proženou nadšenci v teniskách, a pokud se ochladí, budou jim k tomu stříkat také sněhová děla. „Absence sněhu nám již jednou zkřížila plány, a to, když jsme závod překládali z března na prosinec s vidinou, že se počasí umoudří. O dalším odkládání nemohla být tedy už ani řeč, a tak jsme se nakonec shodli s kolegy na tom, že se po svahu poběží. Bude to zajímavá změna a snad to mnoho sportovců, kterých bylo v loňském roce téměř 300, neodradí,“ vysvětluje předseda organizačního výboru ze SKI klubu TELNICE Jindřich Holinger.

Vrhnout se střemhlav dolů po sjezdovce o délce asi 300 metrů bude možné od 12 hodin v šesti startovních kategorií: předškoláci, školáci do 10 či 15 let, junioři do 35 let, senioři, veteráni a rodinné dvojice, přičemž věkový rozdíl ve dvojici musí být alespoň 20 let. Přihlášky je možné zasílat do pátku 26. 12. 2014 na e-mail: telnickyrohlik@centrum.cz nebo se registrovat v den závodu do 9 hodin v závodní kanceláři. Vítězové se jako každý rok zakousnou do vynikajícího půlmetrového telnického rohlíku.

„Jako již tradičně očekáváme největší účast v dětských kategoriích, i když letos může být všechno jinak. Nejde ani tak o závod jako spíše o povánoční setkání s kamarády a symbolické zahájení lyžařské sezony. Při příležitosti závodů se také slavnostně otevře občerstvovací stan, jenž se nachází v dolní části sjezdovky, kde od čtyř hodin uspořádáme malou afterparty,“ říká Jindřich Holinger.