Tradiční Čas-OFF-ka na Šerák nechá bikery sáhnout na dno sil

Náročné převýšení i přátelská atmosféra – to je Čas-OFF-ka na Šerák.

Podesáté se v sobotu 10. července sjedou milovníci jízdy na kole do Hrubého Jeseníku, kde závod Čas-OFF-ka na Šerák prověří, jak stačili před prázdninovými měsíci natrénovat. Jakkoliv by se totiž snad mohly soutěžní distance zdát na první pohled krátké, čeká cyklisty pořádná dřina vzhledem ke strmému stoupání.

„Se spuštěním přihlášek jsme čekali do 1. července a odhadujeme účast asi na 250 bikerů. Stejně jako v minulých ročnících bude i tentokrát Čas-OFF-ka na Šerák součástí seriálu závodů Jesenický šnek, respektive Jesenický šneček v dětských kategoriích. Ač jsou vypsané kurzy vzhledem k nastoupaným metrům náročné, hlavně rádi uvítáme úplně všechny, kdo mají zájem o pohyb, to je naším hlavním cílem. Proto je v rámci open kategorie možné startovat klidně na elektrokole nebo ostatně i běžet,“ vysvětluje ředitel závodu Ladislav Chmelař z pořádajícího sportovního sdružení eSeNBáci.

Vyznavači jízdy na kole se setkají v sobotu dopoledne v Domašově před penzionem U Julka, kde je možné se i přihlásit na poslední chvíli. Odtud nejprve odstartují dětské kategorie, aby se posléze pozornost upřela na zlatý hřeb dne v podobě výjezdu na Šerák. Ve 12 hodin vyrazí na zkrácenou sedmikilometrovou trať starší žáci, žákyně a kadetky, aby je hned vzápětí na jedenáctikilometrové štrece s úctyhodným převýšením 811 metrů následovali ostatní.

Jako v minulých ročnících se i tentokrát mohou cyklisté v rámci starter packu těšit cestou zpět z vrcholu na oběd. „Na sedmém kilometru máme občerstvovací stanici, kde se posléze potkáme. Jelikož tam protéká potok, můžeme tam přirozeným způsobem chladit nápoje, což se po vší té námaze velmi hodí. Později bude asi půl hodiny po dojezdu posledního závodníka následovat U Julka vyhlášení, kdy se třem nejlepším z každé kategorie dostane ocenění v podobě medaile a sportovního vybavení. Jak doufáme, den plný sportu uzavře tombola a tancovačka s DJem,“ popisuje Ladislav Chmelař.