Tradiční Čas-OFF-ka na Šerák prověří fyzičku bikerů

Čas-OFF-ka na Šerák

Extrémní stoupání, krásnou přírodu Hrubého Jeseníku a skvělou partu milovníků horských kol – to vše v sobotu 4. července nabídne v pořadí už devátý ročník závodu Čas-OFF-ka na Šerák, který se už napevno zabydlel v cyklistickém kalendáři první červencovou sobotu. Stejně jako v uplynulých letech bude i tentokrát výjezd na 1351 metrů vysoký vrchol jedním ze závodů v rámci seriálu Jesenický šnek.

„Zatím máme šedesát přihlášených, ale zatím pokaždé se nám nejvíc lidí hlásilo přímo na místě před startem, takže očekáváme, že se může sejít okolo dvou set bikerů. Spousta z nich za námi vypraví z Brna, Ostravy nebo třeba Vsetína, ačkoliv jsme regionální závod. Do Jeseníků jezdí na dovolenou a Čas-OFF-ka se už za ty roky stala pevnou součástí jejich programu, což nás velmi těší. Zajímavá je také kategorie Chalupáři, to je taková naše obdoba kategorie Open, s níž se setkáte na jiných akcích. V zásadě lze říct, že sem spadá kdokoliv, kdo se nevejde jinam. Takže klidně majitelé elektrokol, ale i běžci. Hlavní je radost z pohybu, a ačkoliv je naše trasa náročná, není třeba se jí bát. V nejhorším je vždy možné sesednout a v prudkém úseku kolo chvíli vést,“ vysvětluje ředitel závodu Ladislav Chmelař z pořádajícího sportovního sdružení eSeNBáci.

Nadšenci horských kol se setkají dopoledne v Domašově před penzionem U Julka. Odsud jako první vystartují od 10 hodin dětské kategorie po mladší žáky, pro které budou v okolí penzionu v závislosti na věku připraveny okruhy od 100 do 3000 metrů. Ve 12 hodin vypukne hlavní program. Na zkrácenou sedmikilometrovou trať s převýšením 452 metrů vyrazí starší žáci a žákyně a kadetky. Plná jedenáctikilometrová trasa s úctyhodným převýšením 811 metrů pak prověří kadety, juniory a dospělé.

„Součástí startovného je občerstvení i oběd. Na sedmém kilometru závodu šikovně protéká potok, kde chladíme nápoje a podáváme je cyklistům. Je to příjemné místo, kde se cestou zpátky bikeři setkají, odpočinou, poklábosí… Vyhlášení bude následovat přibližně půl hodiny po dojezdu posledního závodníka na zahrádce penzionu U Julka. Ti nejlepší se mohou těšit na věcné ceny a pochopitelně medaile, které stejně jako řadu dalších suvenýrů ze závodu máme skutečně vymakané. Mimoto bude součástí programu rovněž tombola a příjemný den završíme večerní tancovačkou s DJem,“ prozradil Ladislav Chmelař.