Tři kopečky opět prověří při Velké kunratické tisíce běžců všech věkových kategorií

Velká kunratická s věkem zraje, ale rozhodně nestárne. Ačkoliv vypukne v neděli 12. listopadu v dopoledních hodinách už po čtyřiaosmdesáté, za tu dobu neztratila nic ze své přitažlivosti.

Běžcům bude k dispozici celkem šest variant tratí odstupňovaných tak, aby si na své přišli nejen dospělí, ale také děti.

Mezi účastníky, kteří se vydají na start, bude i Jakub Kohák, patron projektu ČUS Sportuj s námi. „Letos tady bude Jakub Kohák jako patron, ale Velkou kunratickou běhává tradičně už několik let spolu s ostatními běžci,“ překvapil akce Rostislav Šulc z pořádajícího oddílu Spartak Praha 4.

Ačkoliv je Velká kunratická tradičním závodem, letos si organizátoři připravili pro účastníky příjemnou novinku. „Přihlašování na závod jsme letos spustili v elektronické podobě, účastníkům tak odpadne dlouhé čekání na startu. Zájem je opět obrovský, většina kategorií byla vyprodána v předstihu, což se opět týká i kategorie pro ty, kteří mají na svém kontě dvacet a více startů,“ prozradil Rostislav Šulc.

Jako první vyběhnou od Dolnomlýnského rybníka v 8,30 hodin dorostenky a starší žákyně na modré trase, po čtvrt hodině je budou následovat dorostenci a starší žáci na trati modré. O dalších 15 minut později vyrazí do závodu na stejné distanci ženy a juniorky. Desátá hodina bude patřit hlavním kategoriím – na červenou trať přes Hrádek se vydají muži, junioři a ženy.

„Trať na 3 100 metrů přes Hrádek jsme otevřeli i pro ženy, vyprodaná byla téměř okamžitě. Dřív ji běhaly stejně, ačkoliv měly oficiálně jen svou kratší distanci. Některé dámy se pak přestrojily, aby mohly běžet také hlavní závod,“ vysvětlil Rostislav Šulc.

Závodit budou však také děti, na které čekají tři různé trati nad mlýnem. Bílá trať obnáší vzdálenost 840 metrů – od 9,50 hodin na ni vyrazí mladší žáci následovaní v 10,25 hodin mladšími žákyněmi. Od 11 hodin se na 370 metrů dlouhou růžovou trať vydají ti nejmenší. Ve 12,30 hodin vyrazí do závodu na 630 metrů dlouhé zelené trase starší kluci a ve 13,10 hodin je budou následovat starší děvčata.