Triatlon, nebo kvadriatlon? Hradčany lákají všestranné sportovce

Ralsko – Plavání, kolo, běh – komu tyto tři sportovní disciplíny nestačí, může si přidat ještě kolečkové brusle. V sobotu 16. června se Hradčany na Českolipsku budou hemžit všestranně nadanými sportovci. Uskuteční se zde 7. ročník atraktivního triatlonového a kvadriatlonového závodu nazvaného Hornettlon.

Půl kilometru plavání, dvacet kilometrů na horském kole a pět kilometrů běhu – to jsou vzdálenosti pro závodníky, kteří se rozhodnou pro triatlon. Kvadriatlonisty navíc čeká jedenáct kilometrů na kolečkových bruslích. To však není všechno. Organizátoři myslí i na méně zdatné sportovce. Ti se mohou přihlásit do týmové soutěže, kde každý člen týmu zdolává jeden úsek a závod probíhá formou štafety.

„Přípravy na start finišují. Zbývá vyznačit trať a doladit maličkosti v zázemí pro účastníky. Tratě zůstávají stejné, jak tomu bylo v předchozích letech – co je osvědčené, není třeba měnit. Jedinou novinkou jsou teplé sprchy pro závodníky, ale pokud vydrží současné počasí, nebudou třeba,“ říká ředitel závodu Ondřej Litresits.

Při minulém ročníku padl účastnický rekord a Hornettlon si nenechalo ujít 325 závodníků. V současné chvíli mají pořadatelé registrováno přes 300 sportovců. „Kdo nestihne registraci přes internet, může samozřejmě přijet rovnou do Ralska. Akreditace závodníků probíhá v sobotu od 8,30 do 12,15 hodin přímo na místě,“ uvádí Ondřej Litresits. Závody startují ve 13 hodin.

Pro první tři závodníky v každé kategorii jsou připraveny ceny. Účastníci, kteří se do závodů přihlásili předem, čeká při akreditaci startovní balíček zajímavých dárků.