Triatlon Podroužek prověří všestrannost závodníků

Voda i souš: Ti nejlepší musejí ovládat oboje. Foto: TriSK České Budějovice

Autokemp Podroužek u jihočeských Netolic bude o víkendu 13. a 14. srpna přitahovat pozornost všech, kdo jsou stejně dobře doma ve vodě jako na souši. Uskuteční se zde totiž hned trojice atraktivních závodů, do nichž se kromě ostřílených borců mohou zapojit i neregistrovaní závodníci – Triatlon Podroužek, Terénní supersprint triatlon a Aquatlon Podroužek.

„Hlavním závodem bude Triatlon Podroužek a tam očekáváme, že se zapojí kolem sedmdesátky závodníků. Celkem i s rámcovými závody se budeme pohybovat kolem dvou stovek. Kdo by se rozmyslel na poslední chvíli, může se přihlásit i přímo na místě,“ vysvětlil Rostislav Šimůnek z pořádajícího Triatlonového sportovního klubu České Budějovice.

Jako první přijde v průběhu víkendu plného sportu na řadu Triatlon Podroužek, který odstartuje z autokempu Podroužek v sobotu v 10,30 hodin. Milovníci pohybu si budou muset poradit s 500 metry plavání, 15 kilometry na horském či trekovém kole a 4,5 kilometry běžecky.

„Trať pro kola je koncipovaná tak, aby si s ní dokázal poradit každý. Ano, je tam náročnější úsek v jednom sjezdu, jde o takový singletrack. Spíše se ale jedná o pasáž, která prověří techniku cyklistů, rozhodně není nutné mít obavy, že by šlo o něco nebezpečného,“ ujistil Rostislav Šimůnek.

Sobotní odpoledne od 14,30 hodin pak bude patřit prvnímu ze dvou rámcových závodů, Terénnímu supersprint triatlonu, který bude obnášet 250 metrů plavání, 7,5 kilometru na kole a 3 kilometry běhu. Zapojit se lze i ve štafetě, podmínkou je, že členem musí být alespoň jedna žena. Zúčastnit se ovšem mohou i dvojice, kdy jeden absolvuje dvě disciplíny. V neděli pak bude od 10 hodin následovat poslední část programu, Aquatlon Podroužek neboli štafetový závod trojic. Každý z členů štafety musí zaplavat 280 metrů a zaběhnout 2,8 kilometru, pak předává pomyslný kolík dalšímu.

„Průběžně budeme vyhlašovat vítěze jednotlivých závodů, odměňujeme přitom vždy tři nejlepší v kategorii a pak rovněž nejlepšího muže a ženu celkově. Ocenění se mohou těšit na medaile a poháry, stejně jako na balíčky potravin,“ uvedl Rostislav Šimůnek.