Triatlonový závod Brdonoš láká na křišťálovou vodu a anglický trávník

V sobotu 28. července se v Podlesí na Příbramsku uskuteční jubilejní, desátý ročník oblíbeného terénního triatlonu Brdonoš. Akce určená pro širokou veřejnost v příjemné krajině Brdské vrchoviny nabídne účastníkům všestranné sportovní vyžití i bohatý doprovodný program.

„Loňského ročníku se zúčastnilo 453 zájemců, z toho téměř dvě stovky dětí a mládežníků. Věříme, že krásné letní počasí k nám přiláká obdobný počet nadšenců,“ říká hlavní organizátor akce Marcel Forejt.

Závodí se již od devíti hodin ráno, kdy jsou na programu dětské závody. Jejich aktéři budou rozděleni do pěti kategorií a pořadatelé pro ně připravili duatlon – jen kolo a běh. Žáci narození v roce 2005 a starší již absolvují hlavní závod.

Závody dospělých startují odpoledne – ve 13 hodin naskáčí do vody muži a následně ve 13,15 hodin ženy a týmy. Organizátoři mysleli i na méně zdatné sportovce, pro které připravili soutěž tříčlenných družstev, kdy každý z družstva absolvuje jeden úsek.

Všichni se mají na co těšit. Závodníci mají před sebou 300 metrů plavání v křišťálové vodě Kašáku, muži a týmy na kole zdolají 20 kilometrů v pěti okruzích, ženy pojedou jen čtyři okruhy – 15 km. Závěrečný běh po mechové trati měří pro muže a týmy tři kilometry, ženy čeká poloviční trať. Díky závěrečné běžecké části probíhající na louce vedle plaveckého areálu budou závody atraktivní i pro diváky,“ uvádí Marcel Forejt.

Odpoledne je pro všechny připraven bohatý doprovodný program, například diskotéka pro děti nebo ohňostroj. A organizátoři samozřejmě nezapomínají ani na pestré občerstvení.