Trutnovská desítka přichází s novým konceptem

Deset let se v Trutnově běhal mimo desítku a pětku také půlmaraton, letos se ovšem organizátoři rozhodli pro změnu. Místo něj dostal prostor canicross, tedy disciplína, která je stále v posledních letech stále populárnější. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Dříve jsme mívali celkově kolem 450 účastníků včetně dětí, tak uvidíme, jak s tím zamává, že letos nebude půlmaraton. Myslíme si ovšem, že zase přibudou běžci se psy, takže se to nakonec vyrovná. Reagovali jsme pak na poptávku, takže se tentokrát pětka a desítka poběží na oddělených okruzích. Kratší trasu s námi zvládne každý, na té delší už je třeba počítat se závěrečným stoupáním, ovšem vše je vedeno velmi příjemně lesoparkem po měkkých lesních a štěrkových cestách,“ uvedl Stanislav Opočenský z pořádajícího Sportovního klubu Kasper Swix Trutnov.

Startovní centrum bude v areálu Paradráha Trutnov v lesoparku Para. Jako první do akce vyrazí v 9,30 hodin intervalově vyznavači canicrossu na pětikilometrový okruh. Ve 12 hodin odstartuje Trutnovská desítka a ve 12,10 hodin pětka, oboje hromadně. Závodníci přitom poběží v místech slavné bitvy z roku 1866, třeba kolem Jánské kaple. Odpoledne pak bude patřit dětem, které od 14,30 hodin čekají běhy odstupňované podle věkových kategorií od 200 do 1500 metrů.

„V dětských kategoriích jsme se po vzoru skandinávských zemí rozhodli odměnit každého, aby akce měla motivační efekt. Malí závodníci se tak mohou těšit na plyšáky, medaile a třeba také. Aby se dobře bavily, máme připravené i drobné soutěže, takový malý dětský den. Každý z dospělých si pak od nás odnese gravírovanou kovovou pamětní medaili a ti nejlepší navíc nesmírně vydařené dřevěné trofeje a opět věcné ceny,“ prozradil Stanislav Opočenský.