Turisté se vydají na pochod Za pohledy z Rybí. Padne účastnický rekord?

Děti při pochodu Za pohledy z Rybí potěší pohádkové postavy.

Obec Rybí na Novojičínsku bude v sobotu 30. dubna v epicentru zájmu milovníků pěší turistiky. Po pětačtyřicáté totiž bude hostit populární pochod Za pohledy z Rybí, který pozve účastníky za poznáním krás okolního kraje. Po dvou letech, kdy nebylo možné akci uskutečnit, je hlad po společně zdolaných kilometrech velký, obdobné akce letos zatím lámou rekordy.

„Nejvíc jsme měli ke dvěma tisícům pochodníků a je dost dobře možné, že letos toto číslo překonáme. Na výběr bude ze tří tras, přičemž ta nejkratší, desetikilometrová, potěší všechny děti. Na trase se totiž budou moct setkat s oblíbenými postavami z večerníčku, máme potvrzeno, že je přijdou přivítat třeba Hurvínek, Pat a Mat, Rumcajs se svou rodinkou a mnozí další,“ prozradila Jana Kovaříková z pořádajícího sportovního klubu TJ Rybí.

Turisté budou vyrážet v sobotu z fotbalového hřiště v Rybí, prezence proběhne od 7 do 9 hodin. Zvolit si přitom mohou distanci na deset, třináct a půl nebo pětadvacet kilometrů. Ta nejkratší nese přízvisko kočárková, sportovně založené rodiny s kočárky ovšem pohodlně absolvují i kteroukoliv ze dvou delších tras. Odměnou jim přitom budou krásné výhledy na blízké pohoří Beskydy.

„Každý, kdo se k pochodu zaregistruje, současně obdrží slosovatelné číslo do tomboly, která proběhne na závěr dne. Mezi cenami jsou třeba trekingové hůlky a další sportovní vybavení, perníky, štramberské uši od místní paní cukrářky… Každý pak získá na památku pamětní dřevěnou visačku s unikátním motivem – pro každý ročník chystáme speciální edici. Mysleli jsme i na děti, takže scházet nebude skákací hrad, dospělí si zase mohou skočit v kole za doprovodu kapely Cizinci. Zkrátka a dobře, bude to nejen sportovní, ale tradičně i společenská událost,“ uvedla Jana Kovaříková.