Turnaj O pohár města Moravský Krumlov láká stolní tenisty nejen z okolí

O pohár města Moravský Krumlov

Nejen rodáci budou mít zastoupení mezi účastníky pingpongového turnaje O pohár města Moravský Krumlov, který se odehraje v sobotu 14. srpna. Cestu do tohoto malebného koutu České republiky si tradičně najdou i hráči reprezentační úrovně. Zapojit se ovšem může každý a třeba si tak i vyzkoušet, jak se hraje proti zástupcům skutečné špičky.

„Momentálně máme třicet přihlášených, ale každoročně nám počet rapidně narůstá až v týdnu bezprostředně před samotným turnajem. Zapsat se k účasti je možné až do pátečního večera, takže očekáváme, že dorazí přes sto stolních tenistů všech věkových a výkonnostních kategorií,“ uvedl Jindřich Bíla z pořádajícího sportovního klubu MK Řeznovice.

Souboje u stolů vypuknou v 8,45 hodin – dopoledne bude poté patřit soutěži č. 3, která je vlastně kvalifikací. Účastníci, kteří se v ní totiž umístí nejvýše, budou mít následně šanci v rámci odpoledního programu postavit se elitním hráčům v soutěži č. 1, přezdívané Champions League. Mimoto jsou vypsány také kategorie pro hráče s body na divizní, krajské a okresní úrovni a ke slovu se dostane rovněž čtyřhra.

„Stolní tenis si může v rámci turnaje zkusit skutečně každý, třeba i úplní začátečníci, kteří mají dosud o tento sport zatím spíše zájem, ale ještě nemají velkou herní praxi. V každé kategorii vyhlásíme vítěze, kteří se mohou těšit na poháry a dárky, jako jsou vína z okolní vinařské produkce. V hlavní soutěži za prvenství udělíme putovní Pohár starosty a rovněž finanční odměnu ve výši 5 000 korun,“ prozradil Jindřich Bíla.