Týden přerovského tenisu je příležitostí objevit nové talenty

V sobotu 30. června vyvrcholí týdenní akce přerovského tenisového klubu Precheza nazvaná Akuna Cup pro děti. Areál klubu bude otevřen široké veřejnosti a zejména pak dětem, aby se soutěžní formou seznámily s tenisem.

„Letos pořádáme už desátý ročník, a protože máme k dispozici jen omezený počet trenérů, ale současně chceme oslovit co nejvíce dětí, rozdělili jsme akci do několika dnů. Například minulý pátek se na kurtech objevilo 140 dětí ze šesti přerovských mateřských škol. Program v areálu pokračuj ve středu i ve čtvrtek a sobotní dopoledne bude pro zájemce poslední příležitostí,“ říká hlavní organizátorka z pořádajícího klubu Precheza Přerov Daniela Hučková.

Sobotní program se uskuteční od 9 do 12 hodin. Organizátoři připravili osm soutěžních disciplín, jako jsou člunkový nebo překážkový běh, slalom s míčkem na raketě a další aktivity. Za splnění jednotlivých úkolů dostanou děti sladkou odměnu.

„Cílem akce je především seznámení dětí s tenisem. Mimo jiné máme připravené minisítě a malé rakety, aby si všichni, kdo dorazí, mohli tenis zahrát. Samozřejmě budou na programu i ukázkové tréninky našich hráčů,“ doplňuje Daniela Hučková.