Tyršovy sady v Hostinném ovládnou mladí běžci

V Tyršových sadech v Hostinném se rozběhnou v pondělí a úterý 28. a 29. června stovky mladých atletů. Uskuteční se zde sedmý ročník populárního Běhu za zdravé Hostinné, který je určen především žákům mateřských, základních či středních škol, ale kromě nich také maminkám s dětmi v kočárcích i dalším zájemcům z řad veřejnosti. Akce je součástí osmého ročníku projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

Tento závod navazuje na dlouholetou tradici Běhu Terryho Foxe a poté Běhu naděje v Hostinném.

„Letošní ročník jsme z důvodů dodržování vládních epidemických opatření kvůli covidu rozdělili do dvou dnů. Jednotlivé třídy budou startovat samostatně podle předem připraveného harmonogramu. Pokud jde o příchozí účastníky z řad veřejnosti, ti mohou chodit na start samozřejmě průběžně,“ uvádí Petr Chmelík, jeden z organizátorů pořádajícího Tatranu Hostinné.    

Všechny účastníky čeká v Tyršových sadech společná trať dlouhá 400 metrů. Většinou vede po asfaltu, jen krátký úsek tvoří šotolina. Po oba dny se startuje od sportovní haly v čase od 9 do 13 hodin – a na stejném místě je také cíl.

„Nejde nám ani o rekordy, ani o vítěze. Důležité je po téměř roční pauze děti a mládež opět rozpohybovat a vrátit ke sportování. Každá přihlášená třída nebo skupina může běžet pohromadě. Všichni závodníci obdrží speciální buton s názvem akce, nápoj a tatranku, starší děti navíc ještě propisku. Pro nejmladší aktéry jsou zase připraveny pastelky,“ říká Petr Chmelík a dodává: „V posledním ročníku se do akce zapojilo 770 běžců, což je dosavadní rekord. Letos očekáváme účast opět přes sedm set účastníků.“

První ročník Běhu Terryho Foxe se konal v Hostinném v roce 2000 a o osm let později se název akce změnil na Běh naděje. Od roku 2014 se nejmasovější sportovní událost v Hostinném jmenuje Běh za zdravé Hostinné.