Tyršovy sady v Hostinném ovládnou mladí běžci

V pátek 22. června rozezní Tyršovy sady v Hostinném stovky párů klusajících nohou. Na pátý ročník populárního Běhu za zdravé Hostinné zamíří nejen žáci mateřských, základních či středních škol, ale také maminky se svými ratolestmi v kočárku. V loňském roce napočítali pořadatelé úctyhodných 749 zájemců.

V letošním roce se tato akce navíc stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník. Závod navazuje na dlouholetou tradici Běhu Terryho Foxe a Běhu naděje v Hostinném.

„Běh vznikl proto, aby bylo Hostinné zdravé, abychom mládeži i dalším obyvatelům ukázali krásu běhu a přitáhli je k aktivnímu pohybu. Účastníků každoročně přibývá, a pokud bude dobré počasí, očekáváme osm stovek běžců,“ říká Petr Chmelík, jeden z organizátorů z pořádajícího Tatranu Hostinné.

Všechny aktéry čeká v Tyršových sadech společná trať dlouhá 400 metrů. Většinou vede po asfaltu, jen krátký úsek tvoří šotolina. Startuje se od sportovní haly průběžně od 9 do 13 hodin – na stejném místě je také cíl.

„Nejde nám o rekordy ani o vítěze. Každá třída, škola nebo skupina může běžet pohromadě. Všichni závodníci obdrží speciální buton s názvem akce, nápoj a tatranku. Starší děti navíc obdrží suvenýry, jako je třeba propiska nebo pastelky, mladší nafukovací balónek a hopíka,“ dodává Petr Chmelík.

Spolupořadateli Běhu za zdravé Hostinné jsou také Odborné učiliště Hostinné, Dům dětí a mládeže Hostinné a Místní organizace ČSSD Hostinné.