Úctyhodné ohlédnutí: z dosavadních 69 000 aktivních účastníků bylo 45 000 sportovců z řad mládeže!

CUS SPORTUJ S NÁMIProjekt České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI se společně se zástupci českých médií ohlédl 1. prosince za podstatnou částí své letošní etapy. A ať už si vzali slovo představitelé ČUS, generálního partnera Českých drah či kterýkoliv z patronů, jejich hodnocení se vzácně shodovala: projekt se líbí a táhne veřejnost!

Jeho statistika je úctyhodná. Od srpna do konce prosince 2014 zahrne 180 nejrůznějších sportovních akcí ve všech okresech České republiky. Dosud se do nich zapojilo 69 000 aktivních účastníků, a co je zvláště potěšitelné, že 45 000 z nich bylo z řad mládeže. A k těmto číslům je třeba ještě připočíst tři tisícovky obětavých funkcionářů zajišťujících hladký průběh soutěží a také 52 000 přihlížejících diváků.

„Chtěl bych poděkovat našemu generálnímu partnerovi – společnosti České dráhy, že s námi do tohoto projektu vstoupil a podporuje nás jako jeden z mála státních podniků. Také jeho zásluhou se podařilo zapojit do aktivního sportování takové množství lidí. Ty počty jsou skutečně mimořádné a nás nesmírně těší zejména to, že dostáváme sport k obyčejným lidem a mládeži. Chceme, aby se aktivní a pravidelný sport stal nedílnou součástí jejich životního stylu,“ shrnul význam a přínos projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI Miroslav Jansta, předseda České unie Sportu.

Do mnoha akcí se zapojily nejen stovky, ale také tisíce účastníků. K těm nejvydařenějším patřily například Velká Kunratická, Volejbalová Dřevěnice, Spoke maraton horských kol v Kralovicích, Beskydský azimut v Třinci, sjezd Vavřineckého potoka, Třemošenská padesátka nebo Festival dračích lodí ve Znojmě. V současné době už vzniká plán akcí na rok 2015. Do sekretariátu ČUS dorazilo rekordních 823 žádostí, termínový kalendář zahrne 500 z nich.

_TMA7334 _TMA7314 _TMA7310 _TMA7302 _TMA7293

„Z klubů a tělovýchovných jednot dostáváme velice pozitivní ohlasy. Oceňují z naší strany nejen materiální, ale také mediální podporu v regionálních titulech, která jim pomáhá v lepší propagaci a současně představuje ocenění jejich záslužné práce. Všem těmto organizátorům patří naopak i naše poděkování, protože bez nich by se akce nekonaly a neměly tak vysokou úroveň,“ uvedl Jan Boháč, generální sekretář České unie sportu.

A jak vnímá a hodnotí projekt ČUS SPORTUJ S NÁMI trojlístek jeho patronů?

Eva Samková: „Byla jsem zatím na dvou akcích – Volejbalové Dřevěnici a horských kolech v Kralovicích. Tam se mi moc líbilo, protože jsem mohla startovat a střílet z pistole:-) Největší dojem na mne udělaly emoce úplně malých dětiček. Ještě pořádně nevěděly, o co jde, ale když se ocitly na posledním místě nebo spadly, tak hodně plakaly. Vím, jaké to je, také jsem tak začínala.“

Jaroslav Kulhavý: „Já se zúčastnil také dvou akcí – dračích lodí ve Znojmě a Běhu Hronov-Náchod. No, ten běh mi byl přece jen bližší. V dračí lodi mi ve finále po sto metrech ztvrdly ruce, protože je používám jen na mobil, a bylo to drsné. Veslování ani pádlování se mým kompenzačním sportem asi nestane. Taky se mi líbí, že na akcích startuje spousta dětí. Nabídka je hodně bohatá a přitažlivá, a tak věřím, že i po prvních zkušenostech u sportu zůstanou.“

Jakub Kohák: „To já jsem mnohem pilnější a někam jedu prakticky každý týden. Na akcích jsem však jen jako divák. Všichni mi nabízejí, ať si taky zazávodím, jenže to by ode mne nebylo férové, abych nastoupil a favority porazil! Běžel jsem jen Velkou Kunratickou, a když jsem se v polovině dozvěděl, že vedu už o minutu, tak jsem zpomalil, aby vyhráli ti, co měli:-) S Jardou Kulhavým už jsme se dohodli, že na otužileckém Memoriálu Alfréda Nikodéma v Praze o Vánocích vlezeme do vody. Pořadatelé se sice pokusili od nás vyžádat lékařskou prohlídku, ale žádnou jim nedáme a skočíme do Vltavy, i kdybychom se tam vzájemně měli strčit!“

_TMA7236 _TMA7190 _TMA7129 _TMA7308 _TMA7294