Umění šachistických nadějí prověří Talent Cup ve Frýdku-Místku

Talent Cup se ve Frýdku-Místku uskuteční už po čtrnácté. Foto: Beskydská šachová škola

Frýdeckomístecký šachový klub je dlouhodobě velice činorodý, a tak zatímco na řadě míst už sportovní část sezóny ukončili, zde je do konce roku čekají ještě tři šachové turnaje, v nichž se zhostí role organizátorů. Jako první přijde od pátku 16. do neděle 18. prosince na řadu čtrnáctý ročník Talent Cupu.

„Mrzí nás, jakým způsobem se na amatérském sportu a tedy i našich akcích podepsal covid. Před pandemií jsme běžně mívali účast dvě stovky hráčů a více, teď máme zatím šedesátku. Ale uvidíme – do pátku se stále lze dohlásit, tak třeba ještě půjdeme nahoru a rozhodně turnajem žijeme. Ostatně – mezinárodní účast se nám podařilo zachovat, byť přijede jeden Polák a jeden Slovák,“ uvedl Petr Záruba z pořádající Beskydské šachové školy.

Slavnostní zahájení turnaje proběhne v Katolickém lidovém domě v Místu v pátek 16. prosince v 9,30 hodin. Následně se až do večerních hodin odehraje první až třetí kolo turnaje A zrychleným švýcarským systémem na sedm kol a turnajů B a C švýcarským systémem na devět kol. V sobotu a neděli jsou následně na programu čtvrté až sedmé kolo turnaje A a čtvrté až deváté kolo turnajů B a C, aby v neděli ve 13,30 hodin následovalo vyhlášení vítězů.

„Každý z účastníků se může těšit na drobnou odměnu, kromě toho si tři nejlepší s sebou domů odvezou poháry a diplomy. Současně oceníme nejlepších šest chlapců a tři dívky celkově, ti získají navíc věcné ceny jako například sportovní vybavení nebo populární deskové hry,“ popsal Petr Záruba.