V Beskydském azimutu mládeže prověří školáci svůj orientační smysl

TrinecPotkat pobíhající děti s mapami v ruce po třineckém lesoparku nebude ve středu 24. září nic výjimečného. Uskuteční se zde totiž již 39. ročník oblíbeného Beskydského azimutu mládeže, který každoročně pořádá oddíl orientačního běhu Tělovýchovné jednoty TŽ Třinec ve spolupráci se Základní školou Koperníkova Třinec. V letošním roce se Beskydský azimut mládeže stal součástí projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI.

„Do tohoto tradičního měření sil v orientaci v terénu se místním lesoparku účastní vždy rekordní počet téměř 1 500 žáků prvních až pátých tříd základních škol z Třince a okolí. Účastníci vždy obdrží na startu mapku, pod níž musí v co nejkratším čase absolvovat vytyčenou trasu označenou barevnými fáborkami,“ přiblížila námět akce pořadatelka Anna Gavendová. Žáci jsou přitom rozděleni do šesti kategorií.

Hlavním cílem této soutěže je přitáhnout právě nejmenší generaci ke sportu a pohybu, což je zároveň hlavním motivem celého projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI. Kromě žáků třineckých základních škol se do Beskydského azimutu mládeže hlásí také školáci z Vendryně, Bystřice, Nýdku, Koňské, Kanady, Košařisek, Návsi, Oldřichovic, Milíkova, Hrádku a škol z dalších okolních obcí. Soutěž začne v 8:30 hodin a žáci tradičně vyběhnou od Základní školy Třinec.