V Bohumíně bude živo – připraveno je devatenáct tratí i štafeta škol

Už podevatenácté se v pátek 8. května uskuteční Běh ulicemi Bohumína, který pořádá zdejší Atletický klub. Slavnostní zahájení akce, které se každoročně zúčastňuje přes 500 běžců, je plánováno na 9:50 hodin, první kategorie se vydá na trať o deset minut později.

Bohumín

Běží se bez startovného po asfaltovém, kostkovém a kachlovém povrchu. Všichni budou mít možnost seznámit se s tratí na plánku, který bude vyvěšen v místě startu.

Celkem je připraveno  devatenáct kategorií, každá z nich má svého partnera, který nejlepším věnuje ceny. Připraveny jsou například speciální trička s logem letošního ročníku běhu, ale také keramické medaile z Mateřské školy Bambino. Zvláštností jsou běhy rodičů s dětmi narozenými v roce 2011 a mladšími, které čeká osmdesátimetrová trať. V ostatních bězích jsou tratě dlouhé od 170 do 2000 metrů.

„V minulosti se vítězkou kategorie žákyň stala naše dnešní úspěšná reprezentantka Denisa Rosolová, která pochází ze sousední Orlové. Na atletiku v našem regionu nezapomíná – v loňském roce u nás předávala ceny při jubilejním, 10. ročníku Velké ceny Bohumína a byla i hostem slavnostního otevření našeho malého stadiónku s umělým povrchem,“ říká předseda Atletického klubu Bohumín  Zdeněk Veselý.

V dostatečném předstihu se rozběhla propagační kampaň letošního běhu – nejen po atletické lince, ale i ve všech mateřských, základních a středních školách v širokém okolí. Organizátoři by rádi překonali účastnický rekord z roku 2006, kdy se závodů zúčastnilo 576 běžců.

Hlavní kategorie startují před půl jedenáctou – ženy poběží 1 400 metrů v 10:25 hodin, muži do 35 let 2 000 metrů v 10:35 hodin a  muži nad 35 let na 1 400 metrů v 10:40 hodin. Běžecké závody vyvrcholí pět minut před dvanáctou hodinou, kdy bude odstartována štafeta bohumínských škol O pohár starosty města – 280 metrů dlouhý úsek poběží vždy  dvě děvčata a dva chlapci žákovských kategorií.

„Na překonání rekordů ve třech kategoriích jsme vypsali finanční bonus – 800 korun v kategorii mužů na 2 000 metrů a v kategorii  žen na 1 400 metrů za časy lepší 5:43,1 minuty, resp. 4:29,7 minuty. Tři sta korun od nás dostane starší žákyně, která zaběhne 600 metrů rychleji než za 1:47,7 minut. Každý účastník od nás v cíli obdrží nealkoholický nápoj a sladkost,“ dodává Zdeněk Veselý.

Kontakty: Zdeněk Veselý,  mobil +420 737 962 499, e-mail: zves.kronika@centrum.cz

Web: www.ak-bohumin.cz