V České Třebové se už potřetí rozjede plavecká mašinka

Už potřetí pořádají plavci TJ Lokomotiva Česká Třebová soutěž pro nejmenší děti nazvanou O třebovskou mašinku. Akce se uskuteční v sobotu 21. ledna a je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Plavání ČT

Tuto akci jsme se rozhodli pořádat na podporu plaveckého sportu a soutěživosti u nejmenších dětí. Závodů pro ně se nekoná mnoho. Díky těmto zkušenostem však přecházejí děti z přípravek, kde se naučí plavat, i k závodnímu plavání,“ vysvětluje Petr Hurych, předseda plaveckého oddílu.

Soutěž je určena pro žáky a žákyně ročníků narození 2007 – 2010, na které čekají pětadvacetimetrové a padesátimetrové vzdálenosti ve všech čtyřech plaveckých způsobech – znak, prsa, motýlek a volný způsob. Součástí závodů jsou i velice oblíbené štafety – ta smíšená na 6 x 25 metrů volný způsob uzavře první soutěže a smíšená štafeta na 8 x 25 metrů, ve které musí plavat i jeden trenér, bude vyvrcholením celého 3. ročníku.

V každém z předešlých dvou ročnících se uskutečnilo v průběhu dne na 300 startů. Letos navzdory hlášeným onemocněním pořadatelé počítají se 400 starty, což považují za optimální počet pro dodržení časového harmonogramu.

„Letos jsme připravili dvě novinky. První je zařazení nové tratě pro nejstarší přihlášené plavce ročníku narození 2007 – a tou je 50 metrů motýlek. Druhá se váže ke štafetě 6 x 25 metrů volný způsob, kde došlo k úpravě startujících ročníků, takže šanci startovat získaly také kluby, které nemají na závodech zastoupení plavců všech čtyř požadovaných ročníků,“ říká Petr Hurych.

Prezentace je na programu od 8 do 8,30 hodin, následuje půlhodinové rozplavání a start vlastních závodů v českotřebovském krytém bazénu je plánován na 9,10 hodin.

„Všichni plavci od nás dostanou diplom za účast, vítězové disciplín v každé kategorii medaili a věcnou cenu, na vítěze štafet čeká sladká odměna,“ upřesňuje Hana Brusenbauchová, jedna z pěti organizátorů, kteří závody pořádají.