V Česticích se chystají na 52. ročník volejbalového turnaje O vepřové speciality

Na začátku byla kdysi zabíjačka, v současnosti pak je výsledkem tradiční akce v podobě už 52. ročníku volejbalového turnaje O vepřové speciality, na nějž se v sobotu 27. dubna 2024 sjedou do Čestic v okrese Rychnov nad Kněžnou týmy z blízkého okolí i z dáli. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Přípravy u nás vrcholí, momentálně jsme napřeli síly do boje s plevelem. Tráva nám totiž prorůstá antuku doslova před očima, takže je třeba vše vzorně vytrhat, navézt novou antuku a srovnat, aby měli volejbalisté v sobotu optimální podmínky. Čeká nás tedy v týdnu ještě spousta práce, která ale bude korunovaná skvělou akcí. Některé mládežnické celky jsou ještě vázané v halových soutěžích, ale i tak očekáváme, že se zapojí snad nějakých patnáct týmů. Zajímavé přitom je, že nám mezi přihlášenými zatím dominují ženy,“ uvedl Miloslav Sršeň z pořádajícího oddílu TJ Sokol Čestice.

První zápasy na pěti antukových hřištích vypuknou v 8,30 hodin. V závislosti na skladbě přihlášených jsou na plánu kategorie vyšší soutěže – otevřená soutěž, krajské soutěže I. + II. třídy, okresní soutěže, kadetky, kadeti, juniorky a junioři. V případě nepřízně počasí je v záloze připravená varianta, že by se hrálo v tělocvičně, organizátoři nicméně doufají, že půjde vše odehrát pod širým nebem, čemuž zatím nasvědčuje i předpověď hlásící polojasno bez srážek.

„Jak je zvykem a jak nasvědčuje název turnaje, dostane od nás každý tým naproti svému startovnému talíř vepřových specialit, které pro nás připravuje dvojice místních řezníků. O občerstvení nebude nouze ani v průběhu celého dne. Nejlepší celky si od nás navíc odvezou také poháry, diplomy a drobné ceny. Rád bych zdůraznil, že u nás vítáme všechny, takže pokud někdo uvažuje, že by sestavil tým s přáteli a dorazil si zahrát, tak jen s chutí do toho, přihlásit se lze ještě přímo před zahájením turnaje na místě,“ upřesnil Miloslav Sršeň.