V Harrachově se uskuteční 23. ročník Krakonošova přespolního běhu

V neděli 6. září se na lyžařských tratí pod Čerťákem v Harrachově uskuteční již 23. ročník Krakonošova přespolního běhu určeného široké veřejnosti. Na závodníky čekají tratě od sto metrů pro nejmenší účastníky až po osmikilometrovou trať pro muže, juniory a veterány.

Krakonošův běh

V loňském roce se na start Krakonošova běhu postavilo rekordních 498 běžců. „Minulý ročník byl současně pohárovým během – závodem zařazeným do seriálu o Pohár Libereckého kraje, proto tak hojná účast. Tentokrát jde ´jen´ o veřejný závod, přesto však očekáváme na 230 závodníků. Každý žákovský ročník má svou kategorii a bude startovat zvlášť, aby to bylo pro závodníky spravedlivé a ročníky se nám nemíchaly,“ říká Václav Čuřík z pořadatelského oddílu Tělovýchovné jednoty Jiskra Harrachov.

Vítězové žákovských kategorií získají diplomy, medaile a sladkou odměnu, ti starší ještě skleněný pohár a drobné dary od partnerů. Na všechny běžce v cíli čeká drobné občerstvení.

„Závodů se pravidelně účastní také špička sdruženářů a běžců na lyžích. Uvidíme, kdo odpočívá a kdo si závod nenechá ujít,“ dodává s úsměvem Václav Čuřík.

Od 8 hodin proběhne v závodní kanceláři ve skiareálu prezentace a výdej startovních čísel a v 9:30 hodin se k úvodnímu startu připraví první běžci. Všechny kategorie mají hromadný start.

Zájemci se mohou přihlásit do pátku 4. září do 13 hodin prostřednictvím e-mailové adresy milan.haj@wo.cz nebo v den závodu od 8 do 9 hodin v závodní kanceláři.