V Hodoníně se bude opět obíhat Česko-Slovensko lesoparkem za 24 hodin

V Hodiníně se do běhu lesoparkem zapojí široká veřejnost. Foto: AK Hodonín

Před rokem akci odfouklo tornádo i s částí zmiňovaného lesoparku, v pátek 23. září už se ovšem v Hodoníně u stadionu U Červených domků poběží. Předsevzetí organizátorů je jasné z názvu události – Oběhneme Česko-Slovensko lesoparkem za 24 hodin. Aby této mety docílili, spojí běžci síly a pokusí se v součtu zdolat 3 737 872 metrů, což je obvod státní hranice České republiky a Slovenska.

„Část lesoparku je už po řádění přírodního živlu revitalizovaná, tak můžeme spustit další ročník. Po zkušenostech z minula očekáváme, že se může zapojit až pět stovek milovníků běhu. Možná je přijde podpořit vzácná návštěva, snažíme se skloubit program s naším odchovancem Filipem Sasínkem, tak snad mu jeho program dovolí se u nás zastavit,“ řekl Lukáš Lípa z pořádajícího Atletického klubu Hodonín.

Akce propukne v pátek 23. září v 15 hodin a účastníci se budou moct zapojovat až do sobotních 15 hodin. Stačí přitom dorazit na místo, zvolit si buď trať o délce 500 či 1500 metrů a běžet. Přes den se bude program odehrávat přímo v lesoparku, v nočních hodinách pořadatelé počítají, že se přesunou na atletickou dráhu stadionu. Kdo si ale bude chtít vyzkoušet noční les s čelovkou, bude mít i tuto možnost.

„Naše akce má nesoutěžní charakter a účast je zdarma. Je zde nicméně možnost dobrovolně finančně přispět na dobrou věc. Před dvěma lety jsme vybírali na rekonvalescenci dvou postižených chlapců, tentokrát výtěžek sbírky poputuje na obnovu zeleně u přilehlé základní školy, jež byla zdevastovaná tornádem,“ uvedl Lukáš Lípa.