V Hrádku nad Nisou si zájemci mohou vyzkoušet svůj první triatlon

Po roce se do Hrádku nad Nisou opět sjedou vyznavači triatlonu.

Do osmitisícového Hrádku nad Nisou na česko-německo-polském pomezí se v neděli 3. září sjedou vyznavači triatlonu, pořadatelé počítají, že bych jich mohlo být na čtyři sta. Po patnácté se zde totiž uskuteční terénní Triatlon Hrádek nad Nisou, který se pro řadu ostřílených borců stal oblíbenou zastávkou v kalendáři, současně ale nováčkům umožňuje blíže se seznámit s tímto všestranným odvětvím. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Rádi k nám zveme i ty sportovce, kteří mají zatím pouze zkušenosti s jednotlivými disciplínami, ale které láká vyzkoušet si svůj první triatlon. Dokonce za tím účelem nabízíme možnost zápůjčky kola, což je v případě zájmu dobré nahlásit dopředu a pak dovedeme kouzlit. Sice se jede hodně po širokých lesních cestách, ale i tak je dobré mít přitom dobré vybavení v podobě horského či trekkingového kola. Přece jen jsme na okraji Lužických hor a účastníci tak musejí na kole počítat s převýšením 423 metrů, což je na takovém úseku poměrně dost,“ uvedl Stanislav Dvořan z pořádajícího sportovního oddílu Outdoor Challenge.

Úvod nabitého dne v Rekreačním areálu Kristýna obstarají běhy nejmenších dětí od 10,15 hodin. Jakmile navodí tu správnou náladu, přijde řada na dospělé. Jako první v 10,30 hodin vyrazí na trať triatlonu s 500 metry plavání, 18 kilometry na kole a 5 kilometry běhu muži, v 10,40 hodin je budou následovat štafety a nakonec v 10,50 hodin ženy. V mezičase se uskuteční od 13,30 hodin žákovský triatlon pro děti do 15 let se 100 metry plavání, 6,5 kilometry na kole a 1,8 kilometry běhu.

„Pro pět nejlepších v absolutním pořadí máme připraveny medaile, dále budeme vyhlašovat jednotlivé kategorie, kdy se vždy tři nejlepší mohou těšit na medaili a věcné ceny se sportovní tematikou. Těšíme se na pěknou atmosféru trojmezí, kdy máme hlášené závodníky jak z Polska, tak Německa, odkud k nám jezdí skutečně rádi. Proto provedou dnem moderátoři nejen v češtině, ale i angličtině a němčině. Chybět nebude ani bohatá tombola, kde budou k mání hodnotné i legrační ceny,“ prozradil Stanislav Dvořan.