V Janovicích se o víkendu pojede o Trofej Bikemaniashopu i prvenství v Grand Prix Forman

Grand Pix Forman vyšle do akce silniční cylisty

Milovníci silniční cyklistiky zamíří o víkendu do Moravskoslezského kraje. Janovice u Starého Jičína totiž přivítají v sobotu 18. července Český pohár mládeže a žen v rámci závodu o Trofej Bikemaniashopu a v neděli 19. července i tradiční závod Grand Prix Forman pro široké spektrum věkových a výkonnostních kategorií.

„Před rokem se nám v součtu obou dní sešlo přes 550 cyklistů. Ačkoliv počítáme letos kvůli pandemii koronaviru s nižší účastí, přesto doufáme, že bychom se mohli přiblížit někam k 500 závodníkům. V sobotu se bude soupeřit na trase o délce 2,3 kilometru a účastníci absolvují různý počet okruhů v závislosti na své kategorii. V neděli bude kvůli uzavírce cesty na Jičině trať delší, než jsou pravidelní aktéři zvyklí. Pojede se na okruhu dlouhém 18,5 kilometru a odpadne tak oblíbené 12% stoupání u školy. O pořádný kopec ale závodníci stejně nepřijdou,“ uvádí Ondřej Bezunk z pořádajícího sportovního oddílu Team Forman Cinelli.

V sobotu nejprve z prostoru startu ve sportovním areálu v Janovicích u Starého Jičína do boje vyrazí v 9,30 hodin mladší žáci, po nich budou následovat žákyně a starší žáci. Ve 12 hodin vyjedou vstříc patnácti okruhům kadetky, ve 13 hodin se vydají na stejnou trať společně juniorky a ženy. Program uzavřou v 15,30 hodin junioři, kteří absolvují dvacet okruhů o celkové délce 44 kilometrů.

Ze stejného prostoru odstartují v neděli nejprve v 9,45 hodin mladší a starší žáci a žákyně na jeden, respektive dva okruhy o délce 18,5 kilometru vedoucí z Janovic přes Starojickou Lhotu a Starý Jičín na Hůrku a zase zpět do Janovic. V 10 hodin je budou následovat muži v hlavní soutěži s celkovou délkou 92,5 kilometru, v 10,03 hodin junioři a muži od 40 do 59 let na trase dlouhé 55,5 kilometru. Jako poslední odstartují v 10,05 hodin senioři, ženy, kadetky a juniorky na trať s délkou 37 kilometru.

„Vítězové se mohou těšit na finanční i věcné ceny. Očekáváme, že dorazí i konkurence z Polska a Slovenska. My však věříme, že se našemu týmu povede navázat na loňské vítězství, a že prvenství z Grand Prix Forman zůstane i letos doma,“ vyjádřil naději ředitel závodu Ondřej Bezunk.