V Mostě se budou hrát 24 hodin tři druhy stolního hokeje

Turnaj 24 hodin stolního hokeje ovládne Most. Návštěvníkům bude k dispozici šprtec, air hockey, táhlové hokeje Chemoplast a Luč i dva druhy stolního fotbalu. Foto: Billiard-hockey.cz

Středisko volného času v Mostě bude od pátku 25. listopadu do soboty 26. listopadu opět po roce v nonstop permanenci, jelikož bude hostit akci 24 hodin stolního hokeje. Jak už se stalo zvykem, turnaj přivítá nejen profesionální borce, ale rovněž širokou veřejnost, zapojit se totiž může doslova každý.

„I letos očekáváme přes stovku návštěvníků. Výhodou našeho podniku je, že zatímco na jiných turnajích jsou účastníci rozlosováni do dvojic a často je tak hned zkraje vyklepne někdo zkušený, u nás jde především o to se se stolním hokejem seznámit. Často tedy dorazí celá rodina, kdy jeden její člen třeba hraje u nás v týmu a ostatní si to přijdou jen tak pro zábavu vyzkoušet. Není přitom neobvyklé, že se nám posléze hrnou noví zájemci o členství,“ uvedl Jakub Hasil z pořádajícího Billiard-hockey clubu Most.

Napínavé souboje v mosteckém Středisku volného času propuknou od 9 hodin ráno v pátek. Nejprve se odehraje do 15 hodin 1.-12. kolo šprtcového turnaje ČP Expres, který od 15 do 16,30 hodin vystřídá šprtec dvojic. Od 16,30 do 18,30 hodin zabojují o trofeje borci v air hokeji, od 18,30 do 20 hodin v táhlovém hokeji Chemoplast a posléze až do 9 hodin v sobotu ráno bude pokračovat šprtcový turnaj.

„Za zmínku stojí, že to shodou okolností zrovna teď 25. listopadu vychází na den přesně na 25 let, co se náš oddíl sešel na první šprtcový trénink v Centru volného času Most, kde jsme se zabydleli dodnes. Náhodou jsem na tohle výročí narazil, když jsem sepisoval propozice. Náš oddíl funguje ještě déle, ale určitě je to zajímavá perlička,“ zavzpomínal Jakub Hasil.

Kromě soutěžní části turnaje bude na místě rovněž možné si disciplíny vyzkoušet jen tak. A kdo by snad měl dlouhou chvíli, může si zahrát táhlový hokej Luč, tyčový stolní fotbal nebo stolní fotbal Tipp-Kick, které budou na místě rovněž volně k dispozici.

„Velice rádi u nás přivítáme všechny zájemce o hru, živo bude po celou noc. Startovné se neplatí a návštěvníci si mohou sami vybrat, zda se chtějí zapojit do všech disciplín či si zvolit jen jednu. Pro ty nejlepší máme připravené ceny, mezi nimiž nebudou chybět poháry, medaile, diplomy a věcné odměny,“ prozradil Jakub Hasil.