V Plzni si školáci tentokrát vyzkoušejí florbal trochu jinak

TJ Tatran Střešovice a partnerský místní klub FBC Plzeň pořádají v západočeské metropoli akci Vyzkoušej si florbal jinak. Koná se ve středu 14. prosince, je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož partnerem je společnost Plzeňská energetika.

florbal

„Akce začne před devátou hodinou, kdy postupně navštívíme čtyři plzeňské základní školy, v nichž bude připravený florbalový program,“ říká jeden z organizátorů – Jiří Šatoplet z TJ Tatran Střešovice.

První hodinu absolvují žáci ZŠ Habrmannova ve školní tělocvičně (8,30 – 9,30 hodin). Následovat budou 17. ZŠ a MŠ Malická (program bude od 10 do 11,30 hodin v sokolovně Na Roudné), 4. ZŠ Kralovická (12,30 – 13,30 hodin ve školní tělocvičně) a na závěr 7. ZŠ Brněnská (13.45 – 15,00 ve školní tělocvičně). Na všech místech se zájemci seznámí se základy florbalu.

„Ukážeme jim, jak se florbal hraje, kde se může hrát a jaké vybavení hráč potřebuje. Zároveň všem vysvětlíme, jak jsou náročné tréninky, a co musí udělat ten, kdo by se chtěl v budoucnu dostat na vrcholné akce, jako je třeba mistrovství světa,“ vysvětluje Jiří Šatoplet.

Součástí akce bude také praktická ukázka florbalu, o kterou se postarají čeští reprezentanti a účastníci letošního mistrovství světa v Lotyšsku Marek Beneš a Ondřej Němeček z TJ Tatran Střešovice.

„Půjde o přihrávky, střelbu a simulovanou hru, aby měly děti zcela jasnou představu, o co ve florbalu vlastně jde,“ upřesňuje Jiří Šatoplet.

Při následném workshopu bude prostor pro dotazy a součástí bude i náborová akce do plzeňského klubu. Pozornost jistě připoutá autogramiáda úspěšných českých reprezentantů a možnost vyfotit se s pohárem několikanásobného mistra České republiky ze Střešovic. Celá akce Vyzkoušej si florbal jinak bude zároveň pozvánkou na výjezdní ligové utkání Tatran Střešovice – FBC Ostrava, které se uskuteční 8. ledna v plzeňské Městské sportovní hale.