V Radčicích u Plzně oslaví Apríla Během kolem Zámečku

Běh_kolem_zámečkuUž po 34. se rozběhnou běžci po lesních cestách v radčickém polesí u Plzně, kde se na Apríla od 16.30 hodin uskuteční populární Běh kolem Zámečku. Organizátoři počítají s účastí kolem tří stovek závodníků, pro něž vypsali devatenáct různých věkových kategorií – od předškoláků až po veterány.

„Je to středně náročný kros určený nejen pro registrované závodníky, ale především pro širokou veřejnost. Předškoláci s ročníkem narození 2008 a mladší změří síly na trati 200 metrů, pak už se budou vzdálenosti postupně prodlužovat. Loni startovaly tři stovky běžců a zhruba podobnou účast čekáme také letos. Je potěšitelné, že dvě třetiny účastníků tvoří právě mládež,“ připomíná ředitel závodu a sekretář pořádající TK JASO Plzeň Karel Sopr.

Radčické polesí zvané Zámeček nabízí krásné tratě v členitém terénu, které vedou po lesních cestách. Okruh pro hlavní kategorie mužů a žen měří 2 000 metrů. Junioři, muži a veteráni ho absolvují třikrát, ženy dvakrát. Prostřednictvím portálu www.zamecek.wz.cz. je možné se registrovat elektronicky, ale možné je přihlásit se i ve středu 1. dubna hodinu před startem závodů.

„Pro nejúspěšnější běžce v hlavních kategoriích jsou připraveny finanční odměny, pro ostatní závodníky různé věcné ceny – například iontové nápoje. Závod se samozřejmě uskuteční za každého počasí, ale věříme, že na Apríla nám bude sluníčko přát, stejně jako tomu bylo při posledních ročnících,“ přeje si Karel Sopr.

Běh kolem Zámečku se uskuteční v Plzni-Radčicích na severozápadní okraji obce – cesta bude značena od zastávky městské hromadné dopravy v Plzni-Radčicích. Doprava z města je možná autobusy č. 35 nebo 57.