V Říčanech bude v akci víc než tisíc mladých ragbistů

Více než tisícovka mladých vyznavačů šišatého míče zaplaví v sobotu 11. června areál ragbyového klubu v Říčanech. Koná se zde už 12. ročník Dětského dne s rugby, který nabídne účastníkům nejen seznámení s touto mužnou hrou, ale také zábavu, soutěže a bohatý doprovodný program.

Ragby

Dětský den s rugby, který je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, začne na Stadionu Josefa Kohouta v Široké ulici v 9 hodin ráno. Na hlavním hřišti se zde uskuteční sportovní soutěže pro malé i dospělé, na vedlejším hřišti a v jeho okolí proběhnou další zajímavé aktivity. Pro děti jsou připraveny skákací hrady, klouzačky, jízda na koni, různá vystoupení, tance, malování a výtvarná činnost. Součástí akce bude také unikátní ragbyový miniturnaj předškolních dětí ve věku 4-5 let, které je k vidění pouze v Říčanech.

Na dvaceti stanovištích si děti budou moci vyzkoušet prvky ragbyového tréninku, osahat si míč a seznámit se i se sedmičkovým ragby, které se nově stalo olympijským sportem. Pro každého účastníka máme připravené občerstvení, magnetku, diplom a nějakou drobnost na památku. Vstup pro veřejnost je samozřejmě zdarma,“ říká David Frydrych, prezident Rugby Club Mountfield Říčany.

Původní myšlenou akce, která se zrodila v roce 2003 v hlavách trenérů nejmladších kategorií, bylo zpestřit ragbyovými ukázkami dětský den. Postupem času však přerostla v událost regionálního významu, o kterou je rok od roku větší zájem. V roce 2006 dosáhla účast hranice tisíce zájemců,  loni jich bylo 1 200 – s doprovodem rodičů tak dorazí kolem tří tisícovek lidí. Kromě organizátorů pomáhá ragbyový den organizovat také 200 dobrovolníků.

„Po letošních televizních přenosech z mistrovství světa prožívá ragby i u nás svůj boom, navíc další skvělou propagací bude určitě olympijský turnaj ´sedmičkového´ ragby z Rio de Janeira. Byli bychom rádi, kdybychom po dětském dnu přivítáme i v našem klubu další zájemce o tento atraktivní sport,“ věří David Frydrych.