V Táboře se budě běhat ulicemi osvětleného centra

Už jednačtyřicátý ročník netradiční sportovní akce se uskuteční ve čtvrtek 1 října – Večerní běh Táborem. Loni se ho zúčastnil rekordní počet 386 běžců, převážně dětí z místních základních škol.

Tábor

„U nás se žádné startovné neplatí. Kdokoliv půjde okolo a řekne si, že si chce trať zaběhnout, tak se jen na místě se zaregistruje. Účastní se celé třídy a školy, dokonce i kompletní sportovní oddíly, které tento běh mají místo pravidelného tréninku,“ vysvětluje Zdeněk Krátký, krajský manažer České unie sportu.

Závod odstartuje na náměstí T. G. Masaryka v 18:05 hodin starosta Tábora Jiří Fišer, který nad akcí převzal záštitu. Z náměstí povede zhruba kilometr dlouhá trať ulicí Dobrovského na třídu 9. května k Palcátu, kde následuje obrat kolem kužele. Od něj se běžci vydají opět na třídu 9. května, za obchodním domem Dvořák zahnou doleva, zamíří do Erbenovy ulice, za parkovištěm opět zahnou doleva do ulice Kollárovy a poté už je čekají poslední metry na třídě 9. května, kde bude cíl před Střední zemědělskou školou Tábor.

Na trati budou projíždět také žáci na kolech, kteří budou provázet nejmenší účastníky, aby je navigovali a ukazovali, kde správně zatočit. Loni se organizátorům tato pomoc velice osvědčila.

Jako první přijdou na řadu předškoláci a žáci 1. třídy, po nich pak postupně vyběhnou samostatně všechny další třídy až do devítky. V 19:35 hodin startují střední školy, v 19:45 hodin muži a ženy. Tři nejlepší účastníci v každé kategorii od školáků až po superveterány obdrží medaile a diplomy, ti nejmenší navíc drobné suvenýry.

Atmosféra tohoto závodu je neopakovatelná. Osvětlené centrum města se nehemží pouze samotnými běžci, ale lákají také početné davy přihlížejících fanoušků.