V Táboře se bude opět běhat ulicemi osvětleného centra

Třiačtyřicátý ročník netradiční sportovní akce – Večerního běhu Táborem – se uskuteční ve čtvrtek 5. října od 18,05 hod. před Střední zemědělskou školou na náměstí T. G. Masaryka. Loni se navzdory studeným kapkám vody a sychravému chladu postavilo 325 běžců všech věkových kategorií, převážně však žáků z místních základních škol.

„U nás se žádné startovné neplatí. Kdokoliv půjde okolo a řekne si, že si chce trať zaběhnout, tak se jen na místě se zaregistruje a může vyrazit. Účastní se celé třídy a školy, dokonce i kompletní sportovní oddíly, které zařazují tento běh místo pravidelného tréninku,“ vysvětluje Zdeněk Krátký, krajský manažer České unie sportu a jeden z organizátorů akce. Dalšími spolupracujícími organizacemi jsou město Tábor, Dům dětí a mládeže Tábor a Asociace školních sportovních klubů Tábor.

Trasa hlavního závodu vede z náměstí T. G. Masaryka ulicí Dobrovského a třídou 9. května k Palcátu, kde je otočka k Obchodnímu domu Dvořák. Dále pokračuje ulicemi Erbenovou, Smetanovou a Kollárovou až do prostoru startu a cíle náměstí naT. G. Masaryka před SZeŠ Tábor. Účastníci mladších věkových kategorií absolvují trasu ulicí Dobrovského a třídou 9. května směrem k Obchodnímu domu Dvořák, kde bude otočka a po hlavní třídě poté zamíří zpět do prostoru cíle.

Zúčastní se běžci ve dvanácti věkových kategoriích – od předškoláků a žáků 1. až 9. tříd, středních škol, žen a mužů. Právě předškoláci a žáci 1. tříd Večerní běh Táborem v 18,05 hodin zahájí. Po nich postupně vyběhnou samostatně všechny další třídy až do devítky. V 19:35 hodin startují střední školy, v 19,45 hodin také muži a ženy. Tři nejlepší účastníci v každé kategorii od školáků až po superveterány obdrží medaile a diplomy, ti nejmenší navíc drobné suvenýry.

„Atmosféra tohoto závodu je neopakovatelná. Osvětlené centrum města se nehemží pouze samotnými běžci, ale láká také početné davy přihlížejících fanoušků. Na trati budou navíc projíždět žáci na kolech, kteří budou provázet nejmenší účastníky, aby je navigovali a ukazovali, kde správně zatočit. Tato pomoc se nám v minulosti velice osvědčila,“ dodává Zdeněk Krátký.

Program akce:

18:05 hod. – předškoláci a 1. třída

18:15 hod. – 2. třída

18:25 hod. – 3. třída

18:35 hod. – 4. třída

18:45 hod. – 5. třída

18:55 hod. – 6. třída

19:05 hod. – 7. třída

19:15 hod. – 8. třída (dívky a chlapci)

19:25 hod. – 9. třída (dívky a chlapci)

19:35 hod. – střední školy (dívky a chlapci)

19:45 hod. – ženy a muži