V turnaji O kalich mistra Jana Husa v Pustějově změří síly fotbaloví nadšenci

Obec Pustějov na Novojíčínsku s tisícovkou obyvatel bude opět patřit fotbalovým nadšencům – v tradičním červencovém termínu se zde koná turnaj O kalich mistra Jana Husa. Jeho 15. ročník v neděli 5. července pořádají členové zdejšího FK.

PustějovPrvní ročník se uskutečnil v roce 1999 na místní Hasičské chatě a pořádala ho parta nadšenců. Z ní pak 4. října 2005 vznikl Fotbalový klub, který poslední červnový víkend oslavil desetileté jubileum. Do rámce oslav krásně zapadl úspěch mužů, kteří při své premiéře v okresním přeboru obsadili krásné 2. místo za zisk 54 bodů a při skóre 53:27. V okresních soutěžích si zdatně vedou i pustějovští žáci a přípravka.

Turnaj O kalich mistra Jana Husa je určen týmům s minimálně šesti členy, hraje se na čtyřech hřištích 50 x 30 metrů s brankami 5 x 2 metry. „Turnaj jsme zakládali s přáním, že dáme možnost zahrát si fotbal týmům a partám ze širokého okolí mimo organizované dlouhodobé soutěže a vždy na začátku prázdnin. Povedlo se, vznikla vynikající tradice – každoročně k nám přijíždějí fotbaloví nadšenci, kteří si v příjemném a pěkném prostředí našeho areálu s chutí zahrají. Jezdí k nám hráči z divize či krajského přebor, hrají i futsalové týmy – byl  tu např. i futsalový reprezentant Michal Seidler nebo fotbalový reprezentant Libor Kozák,“ řekl Martin Jedlička, jeden ze členů organizačního štábu a zároveň i záložník týmu mužů.

Rekordní účast v Pustějově zaznamenali v roce 2013, kdy přijelo 36 týmů, v loňském roce jich bylo 29  a triumf slavil tým, který turnaj hrál pod názvem Přespolní, jehož jádrem byli hráči Petřkovic hrající krajský přebor. Vyhráli před G.T. Trojanovice, Sokolem Poruba a H20. V posledních ročnících se účast na turnaji O kalich mistra Jana Husa v Pustějově  ustálila kolem třicet mužstev: v roce 2012 jich bylo 34, o rok dříve 32 a v roce  2010 – 33.

„Myslím, že si u nás zahraje dosytosti každý. Hrajeme ve skupinách po čtyřech týmech, jejich složení budeme losovat přesně v 8 hodin. Nejlepší pak postupují do bojů o konečné umístění. Nejlepší mužstva si od nás odvezou docela slušné peníze, rozdělíme mezi ně 17 000 korun. Vítěz získá částku 10 000 korun, druhý 4000 korun, třetí 2000 korun a čtvrtý 1000 korun,“ upřesnil Martin Jedlička.

Každý tým skládá startovné 700 korun, jejich členové mají možnost koupit si zlevněný lístek na večerní program. Letos se v něm od 20 hodin představí kapely Morčata na útěku; ve 22 hodin Bimetal a poté akci zakončí DJ Křak diskotékou. Po celý den mohou děti přímo na hřišti využít oblíbenou trampolínu, možná se zde se svým vystoupením objeví i šermíři.

V pondělí 6. července se na hřišti FK Pustějov  uskuteční 8. ročník turnaje O kalíšek mistra Jana Husa, který je určen dětem do 14 let a bude zahájen ve 13 hodin.