V Ústí nad Labem budou mladí karatisté bojovat o Vánoční pohár talentů

Třetí adventní neděli 16. prosince se ve Sportovní hale T-Mobile v Doběticích v Ústí nad Labem uskuteční jubilejní, desátý ročník mládežnické soutěže v karate nazvaná Vánoční pohár talentů. Akce pro děti a mládež od čtyř do patnácti let byla letos zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„V loňském ročníku startovalo 190 závodníků a také letos očekáváme obdobnou účast. Do soutěží se karatisté přihlašují prostřednictvím svých oddílů, ale samozřejmě je akce otevřená i pro ty nejmenší zájemce bez stupně tělesné výkonnosti. Oslovili jsme například i děti z místních mateřských škol,“ říká ředitel turnaje Josef Rajchert z pořádajícího oddílu Shotokan Klub Rajchert.

Organizátoři pro účastníky připravili čtyři základní soutěžní kategorie. Kategorie „0“ je určena předškolákům, kteří budou soutěžit ve sportovní zdatnosti dětí – tzv. agility. V ní budou děti hodnoceny podle dosaženého času. Kategorie „I“ zahrne soutěžící bez stupně tělesné výkonnosti. Pro ně jsou připraveny obratnostní disciplíny. Kategorie „II“ je rezervována pro karatisty s bílým páskem, kategorie „III“ pro vlastníky žlutého pásku a poslední kategorie „IV“ pro držitele zeleného pásku. Soutěžící budou rozděleni podle věku a také na dívky a chlapce.

Program ve sportovní hale v Doběticích začíná v 10 hodin vystoupeními nejmladších sportovců, na které naváží postupně jejich starší kolegové. Vyhodnoceni budou nejúspěšnější závodníci na prvních třech místech, pro něž jsou připraveny poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. Pro nejmenší účastníky pořadatelé navíc uspořádají tombolu plyšových zvířat.