V Žebráku chystají tři běžecké závody – pětadvacítku, desítku a Lidový běh

V pořadí 34. ročník Žebrácké pětadvacítky nabídne v neděli 16. srpna aktivním atletům i veřejnosti  tři běhy – mezinárodní závod na 25 kilometrů, který je součástí Českého běžeckého poháru, běh na 10 kilometrů a Lidový běh pro zdraví na 1,1 kilometru. Akce je zařazena do projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jejímž hlavním partnerem je společnost Synot.

Žebrák

Pořadatelem akce je Spartak Žebrák, který připravil okruh vedoucí v úvodu sídlištěm a pak po okresních a lesních cestách křivoklátských lesů. V jeho první části musí závodníci překonat stoupání, do cíle je už čeká opačný profil, start a cíl je u základní školy.

„Při minulém ročníku jsme zaznamenali rekordní účast 216 běžců. Rádi bychom, kdyby letos byla účast podobná. Rekreační běžci mají šanci prověřit svoje síly na desítce, která měla úspěšnou premiéru v loňském roce, pro širokou veřejnost je pak připraven běh pro zdraví,“ informuje Šárka Krejčová, která řídí pětičlenný organizační štáb.

Prezentace na hlavní závod začne už v sobotu 15. srpna ve 14 hodin v základní škole, o den později bude pokračovat v 7 hodin v Kulturním klubu, kde se od 8 hodin musí přihlásit i zájemci o desetikilometrovou trasu. Obě prezentace končí v půl desáté, kdy před ZŠ začne  prezentace Lidového běhu. „Pro letošní ročník jsme prodloužili možnost přihlásit se na pětadvacítku i desítku prostřednictvím našeho webu, na něm zájemci najdou všechny podrobnosti,“ přidává zajímavou informaci Šárka Krejčová.

Závod na 25 km má vypsaných deset věkových kategorií, mezi muži i ženami vždy 15-39 let, 40-49 let, 50-59 let, 60-70 let a 70 let a starší. Startuje se v 9 hodin, kdy na trať vyběhnou  nejstarší kategorie, o hodinu později se na trať vydají všechny ostatní. Startovní čas desítky je deset minut po 10. hodině, Lidový běh začne v 10:15 hodin. Hlavní závod má tři občerstvovací stanice (na 10., 15. a 21. km).

„Připravujeme se i na možné horké počasí, pro závodníky proto chystáme dostatek vody a iontových nápojů, budou tu i houbičky na otření. V cíli nachystáme hadice s vodou, tradičně sprchy v šatnách a zvažujeme možnost kropení zhruba na dvacátém kilometru a přidání občerstvovačky už na pátém kilometru. Pro vlastní organizaci nedělních závodů budeme mít dispozici více než padesát dobrovolníků,“ dodává ředitelka závodu Šárka Krejčová.

Tři nejrychlejší běžci a běžkyně v hlavní mužské a ženské kategorii získají prémii 1 000, 750 a 500 korun. Další věcné ceny budou pořadatelé losovat z tomboly.

 

Kontakt: Ing. Šárka Krejčová +420 702 205 862, e-mail: sar.krejcova@email.cz.

Web: www.zebrackapetadvacitka.cz