Valdštejnova desítka přitahuje zahraniční běžce

Chebské náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bude v sobotu 27. srpna patřit běžcům.

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu se v sobotu 27. srpna opět promění ve sportovní arénu, aby přivítalo vyznavače běhu v rámci dalšího, v pořadí již osmého ročníku Valdštejnovy desítky. Po zkušenostech z minulých let organizátoři odhadují, že by se do závodů mohlo zapojit 350 dospělých a 150 dětí.

„Velice nás těší zájem ze zahraničí. V současnosti máme kromě tuzemských borců potvrzené startující z Estonska, Německa, Slovenka, Polska, Tuniska, Ukrajiny, Francie a Portugalska, v jednání jsou ještě Finové. Mimochodem právě Walid Guembri z Nose Divers Social Clubu Lisabon by podle všech předpokladů měl být velkým favoritem,“ uvedl Michal Ouřada z pořádajícího sportovního klubu Rozběhnito.cz.

Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad nejprve budou v akci děti, které od 13,45 hodin čeká závod na 500 metrů a od 14 hodin na 1000 metrů. V 15 hodin vystartují dospělí na Pětku Jana Minaříka a konečně v 16 hodin přijde čas na hlavní závod, samotnou Valdštejnovu desítku. Ta letos po dvou letech opět zamíří také na Zlatou dráhu chebského atletického stadionu, kde se o týden později uskuteční i mistrovství České republiky v atletice.

„Návštěvníci naší akce budou mít rovněž možnost setkat se se známými běžeckými osobnostmi činnými na sociálních sítích, jako jsou Míša a Soňa Hrabcovi z Running2.cz nebo Veronika Preti z Jedenmesicbezce.cz. Moderování se ujme historicky nejúspěšnější žena Valdštejnovy desítky, Štěpánka Dančová,“ prozradil Michal Ouřada.

Zatímco pro každé z dětí je připravena sladká odměna a čokoládové medaile, dospělí se mohou těšit na pamětní medaile, diplomy, věcné ceny a vítěz Valdštějnské desítky rovněž na velký skleněný pohár. Na dřevěné medaile jsou pořadatelé patřičně hrdí – každý rok vzniká nový design, letos s motivem chebského náměstí. Starší kousky bude možné obdivovat na výstavce v cíli.