Ve Vyškově budou běžcům fandit čerti, andělé a Mikuláš

Více než tři stovky běžců, ale také čert, anděl a Mikuláš vytvoří i tentokrát kolorit 11. ročníku Vyškovského mikulášského běhu – Memoriálu Milana Dvořáka. Tradiční závodní tečka za sezonou se uskuteční na atletickém stadionu Za parkem ve Smetanových sadech ve Vyškově v sobotu 21. listopadu. Nabídne souboje v šestnácti věkových – především mládežnických – kategoriích, do nichž se v minulém roce zapojilo rekordních 339 nadšenců.

Mikuláš

„Tato akce bude zároveň poslední součástí běžeckého seriálu pro děti a mládež – 15. ročníku Dlouhé míle. Vítěze celého seriálu vyhodnotíme v rámci předávání cen nejlepším účastníkům Vyškovského mikulášského běhu. Ty budeme dekorovat medailemi a dalšími cenami, ale protože nám nejde pouze o výsledky, ale o to, aby si všichni závodníci atmosféru akce užili a bavili se, tak jsme zajistili i návštěvu nebeských bytostí – nádherně namaskovaných čertů, andělů a Mikuláše. Ti také připraví dětem bohatou nadílku,“ říká Jiří Hajzler, předseda pořádajícího Atletického klubu AHA Vyškov, jemuž s přípravou a průběhem akce pomáhají rovněž kolegové z Biatlonu Vyškov.

Prezentace začíná na atletickém stadionu Za parkem od 8:30 hodin. O hodinu později už vyrazí na trať aktérky první ze čtrnácti mládežnických kategorií. Ty jsou vypsány pro závodníky narozené od roku 1996 a mladší. V 11:30 hodin přijdou na řadu „zlatíčka“, stále populárnější kategorie dětí narozených v roce 2009 a dříve. Pro ně je připravena trať o délce 100 metrů, kterou většinou zdolávají v doprovodu svých rodičů. Na každého malého sportovce čeká v cíli perníček, koláček a další drobnosti.

Hlavní závod Vyškovského mikulášského běhu absolvují ženy a muži na trati 4,8 kilometru ve 12:30 hodin. Mírně zvlněný okruh ve Smetanových sadech měří 1,2 kilometru a vytrvalci ho musejí zdolat čtyřikrát. Běží se po tartanu, šotolině i asfaltovém povrchu. Ve startovní listině bývají nejen závodníci z Vyškovska a Jihomoravského kraje, ale také ze severní Moravy, východních Čech, Slovenska a Polska. Členové a příznivci Atletického klubu AHA Vyškov při tom věří, že jako vítěz se konečně letos zapíše i domácí vytrvalec.

Loni vyhrál mezi muži Jan Kohut z Relax-Fit.cz z Blanska časem 15:10 min., mezi ženami byla nejrychlejší Petra Vašinová ze Šternberka v čase 17:20 min.