Velikonoce budou v Řepích patřit cyklistům

Po úvodním podniku ve Zličíně má Pražský MTB pohár druhé pokračování v Řepích. Na velikonoční pondělí 6. dubna ho zde pořádá SKC  Praha Nutrend Specialized.

„Trať v blízkosti areálu Bikros clubu Řepy v ulici U boroviček vede čleŘepynitým terénem po zpevněných cestách, travnatých plochách, polních a lesních cestách a je typickou tratí pro cross country horských kol. V každém okruhu je náročné stoupání a jsou tam i technické pasáže , takže celá trať je divácky velmi atraktivní,“ říká organizátorka Jana Krakovičová.

Nejprestižnější kategorii mužů čeká sedm okruhů o délce 3 800 m, ostatní kategorie mají délku svých závodů odstupňovanou. Pořadatelé pamatují i na nejmenší děti do tří let, které si zazávodí na dvousetmetrové rovince na srážedlech. Svoji trať mají i tělesně a sluchově handicapovaní účastníci. Celkem se bude závodit ve dvaceti kategoriích a ti nejlepší dostanou od pořadatelů věcné ceny. Pořad závodů odstartuje v 10 hodin,  hlavní kategorie mužů přijde na řadu ve 13:45 hodin.

„Očekáváme kolem tří stovek startujících. Máme radost hlavně ze zájmu mladých závodníků – ve Zličíně byly mezi 296 startujícími dvě třetiny mladých do osmnácti let,“ pochlubila se Jaroslava Krakovičová. V úvodním podniku letošního seriálu, který se koná  od roku 2013, vyhráli hlavní kategorie mužů a žen reprezentanti – sourozenci Jan a Jitka Škarnitzlovi.

Prezentace závodníků se koná v kanceláři závodu devadesát minut před startem příslušné kategorie, kategorie dětí od 3 do 10 let se mohou přijít zaregistrovat 45 minut před startem. Každý účastník závodů  musí mít ochrannou přilbu.

Pořadatelé vybírají startovné od 50 do 250 korun (netýká se nejmladších dětských kategorií), o jeho splatnosti  i možnosti online registrace informuje www.prahamtb.cz, kde jsou všechny podrobnosti a aktuality o závodu i celém letošním seriálu. Ten má do prázdnin ještě na programu závody 8. května v Kbelích a 10. května ve Stodůlkách, po prázdninách bude pokračovat 13. září v Libuši a finále letošního ročníku je plánováno na 20. září do Zličína.

Kontakt: jara.krakovicova@gmail.com, mob. +420 602 666 457