Velká cena Města Touškova dá bikerům ochutnat profesionální trať

Kameny, kořeny, mostky, singletracky i obávaný sjezd Touškovskou roklí. Bikery čeká v Městě Touškově náročný program. Foto: Zonerama/TJ Sokol Město Touškov

Komukoliv, kdo se pohybuje v prostředí cyklistiky či jen patří k jejím fanouškům, nejsou cizí jména jako Ondřej Cink nebo Anne Terpstra, toho času světová dvojka v cross country. Ještě než však do Města Touškov zamíří tyto hvězdy, bude o týden dříve tamější dráha, jedna z technicky nejnáročnějších v České republice, patřit v neděli 23. dubna závodníkům v rámci Velké ceny Města Touškova, jež je opět v letošním roce součástí Poháru Plzeňského kraje horských kol.

„Přihlášky se nám už pěkně množí, očekáváme, že bychom se mohli dostat na nějakých 350 závodníků. Většina těch, kdo byli úspěšní v minulých ročnících, s námi zůstává i nadále, těšíme se tedy na známé tváře i silné konkurenční pole. Popasovat se budou muset opět s náročnými překážkami včetně skoků a sjezdů,“ přiblížil Pavel Foltýn z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Město Touškov.

Bikery v Městě Touškově čeká program od rána, kdy se v 9 hodin vydají jako první na trať kategorie experti, kadeti, masters 50 a hobby, následováni v 10,15 hodin ženami, juniorkami a kadetkami a posléze v 11,30 hodin kategoriemi elite, masters 35 a juniory. Tyto všechny čeká různý počet zdolání nejnáročnějšího, červeného okruhu – od šesti opakování v rámci kategorie elite po dva okruhy v podání kadetek. Závodníkům se do cesty postaví kamení, kořeny, mostky, singltracky a rovněž legendární sjezd Touškovskou roklí.

Program bude následně pokračovat v odpoledních hodinách, kdy od 13,45 do 14,45 budou na zkrácený červený okruh postupně vyrážet starší a mladší žáci. Posléze se dostane řada na ještě mladší kluky a holky, již absolvují zelený, žlutý či modrý okruh. Ty jsou speciálně upraveny tak, aby si děti vyzkoušely zjednodušené překážky v souladu se svou aktuální výkonnostní úrovní. V 16,30 den plný závodění uzavřou nejmenší děti na odrážedlech.

„Neustále se bude něco dít, takže bude akce velmi atraktivní i divácky. O doprovodný komentář se postará Ondřej Paur neboli Lampík, jak je znám v cyklistické komunitě, jenž bude pouštět rovněž muziku. Kromě toho nebude ani tentokrát chybět naše vyhlášená kuchyně a skutečně skvělá káva, tudíž si na své přijdou i gurmáni. Vítězové se kromě medailí mohou těšit na tematicky zaměřené ceny v podobě sportovního vybavení,“ uvedl Pavel Foltýn.