Velká cena Vimperka uzavře Šumavský pohár horských kol

Velká cena Vimperka MTB

Neděle 19. září bude ve vimperském sportovním areálu Vodník patřit bikerům. Náročný okruh s délkou něco málo přes tři kilometry je vyzve v rámci posledního, pátého dílu série Šumavského poháru MTB. Už dříve milovníci horských kol absolvovali závody v Horní Plané, Prachaticích, na Zadově a v německém Bad Greisbachu.

„Očekáváme účast okolo 150 cyklistů. Podle věkových a výkonnostních kategorií absolvují různý počet okruhů. Dětské závody budou pochopitelně snazší, dospělé však bude čekat náročná trať se sjezdy i skalkami,“ upřesnil ředitel závodu Jan Jedlička z pořádajícího sportovního oddílu Rouvy Specialized Cycling Team.

V 11 hodin se jako první vydají na své trasy děti narozené do roku 2015, postupně je budou následovat věkově starší kategorie až po starší žáky a žákyně – ti odstartují ve 12,30 hodin. O hodinu později nastoupí na start ženy, juniorky, kadetky, jezdci masters a muži–hobbíci bez licence. A konečně ve 14,30 hodin se do pedálů opřou muži kategorie Elite s licencí, junioři a kadeti.

„Ve startovní listině už nyní figurují některá zajímavá jména, jako kupříkladu bronzový muž z mistrovství světa v maratonu horských kol z turecké Sakarye Martin Stošek nebo čerstvý mistr České republiky do 23 let Jan Sáska. Vítězové se mohou těšit na prize money, na něž věnujeme celkem 28 700 korun, v dětských závodech budeme rozdávat věcné ceny,“ uvedl Jan Jedlička.