Velká Kralovická roste, druhý ročník crossového běhu budí zájem už předem

Město Kralovice v okrese Plzeň-sever přivábí v sobotu 13. dubna běžce. Místní Bike Club, který už dlouhá léta pořádá v létě Spoke Maraton na horských kolech, totiž před rokem rozšířil své portfolio i o běžeckou soutěž, a tak se zde uskuteční druhý ročník Velké Kralovické. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Jeden z našich členů je velký fanoušek do běhání, tak to celé vzniklo. Dlouho za námi chodil, ať zkusíme běžecký závod, až jsme si řekli, proč vlastně ne. V létě běžně míváme i bohatý doprovodný program a když tak koukám, jak se nám scházejí přihlášky teď na duben, tak budeme muset popřemýšlet, čím jej za rok pro změnu doplnit rovněž. Očekáváme, že se letos zapojí kolem dvou set závodníků,“ uvedl Jiří Tišer z pořádajícího sportovního klubu Bike Club Kralovice.

Startovnímu centru nabídla své prostory Základní škola Kralovice. Řada přijde nejprve v 10 hodin na děti. Ty mají v závislosti na věku odstupňovanou délku svých běhů na louce nedaleko od školy od 150 metrů pro nejmenší po 1800 metrů v případě starších žáků, kteří vyběhnou v 11 hodin. Po vyhlášení dětí přijde ve 12 hodin řada na dospělé. Ti si mohou vybrat ze tří variant běhu – na pět, dvanáct a čtyřiadvacet kilometrů.

„Běh je crossový, tedy po úvodním rozběhu po silnici je potřeba počítat s nezpevněnými cestami a tomu přizpůsobit své vybavení. Schválně dáváme na výběr z více distancí, jelikož je u nás vítaný skutečně každý, kdo miluje běh, bez ohledu na aktuální formu. Ti nejlepší se mohou těšit na medaile i diplomy a posléze bude následovat velká tombola, kdy budou mezi cenami nejen koše s potravinami, ale také třeba sportovní vybavení. Celým dnem provede osvědčený moderátor, takže věříme, že se budou dobře bavit i příchozí diváci,“ popsal Jiří Tišer.