Veslaři se v Hodoníně opět „svezou“ na trenažérech

Veslařský klub Hodonín pořádá závody na veslařských trenažerech ErgoShow 2018, které se uskuteční 12. a 13. ledna. Ve Sportovní hale v Lipové aleji bude k dispozici deset trenažérů a pořadatelé očekávají velkou účast. Mezi aktéry nebude chybět ani česká veslařská špička.

Soutěž se pro svou popularitu stala i součástí letošního kalendáře projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

Při loňské premiéře se akce zúčastnil úctyhodný počet 900 veslařů. Hlavní seniorské kategorie mužů vyhráli Podrazil z Dukly Praha, slovenský mistr Evropy ve skifu lehkých vah Babač, mezi ženami kralovaly Žižková z VK Olomouc a Nečasová z LS Brno.

„Letos se předpokládá především vysoká účast zástupců moravských a slovenských klubů a chybět by neměli ani maďarští veslaři. Mezi soutěžícími se objeví také Václav Zíta, medailista mistrovství Evropy v jízdě na trenažeru a několikanásobný vítěz Českého poháru,“ říká Filip Svrček, předseda pořádajícího Veslařského klubu Hodonín.

Sportovní program začíná už v pátek 12. ledna, kdy se od 9 do 12 hodin uskuteční Pohár základních a středních škol ve skupinovém veslování. Každou základní školu bude reprezentovat dvacet žáků (12 chlapců a 8 dívek) a závodit se bude na 20 000 metrů. Střední školy se utkají ve čtyřčlenných týmech na vzdálenost 4 000 metrů.

V sobotu 13. ledna se začne závodit v 9 hodin a trenažéry budou vyhrazeny Českému poháru i žákovskému trojboji. Od 17 hodin jsou na pořadu závody O pohár starosty města Hodonín ve skupinkovém veslování pro veřejnost a pro firemní týmy – v tomto případě půjde o otevřený skupinový závod desetičlenných týmů na 20 000 metrů.

Rekordní časy v hlavních kategoriích drží Ondřej Synek výkonem 5:40,9 min., což je současně český rekord, a Miroslava Topinková-Knapková časem 6:42,2 min. Mezi lehkými vahami je zatím nejlepší Ondřej Vetešník výkonem 6:08,9 min.